Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
24.08.2019 05:55

Vykurovací systém ZŠ Levočská čaká komplexná rekonštrukcia


Základná škola na Levočskej ulici v Starej Ľubovni. Snímka zdroj: zslevocskasl.edupage.org


Základnú školu na Levočskej ulici v Starej Ľubovni čaká významná rekonštrukcia, predmetom ktorej je zmena spôsobu vykurovania jej hlavnej budovy i školskej jedálne.


Tá bude vďaka ďalšiemu úspešnému projektu samosprávy podporená z európskych štrukturálnych a investičných fondov vo výške viac než 460 000 €.

„Zníženie energetickej náročnosti zdroja tepla ZŠ Levočská využitím aerotermálnej energie“ - tak znie názov projektu, ktorý ešte koncom februára tohto roka predložilo Mesto Stará Ľubovňa Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre ako sprostredkovateľskému orgánu pre Operačný program Kvalita životného prostredia v rámci vyhlásenej 41. výzvy. Predmetom tohto projektu je zmena spôsobu vykurovania budovy ZŠ Levočská a školskej jedálne za účelom zníženia primárnej energetickej náročnosti týchto objektov.

V súčasnosti je predmetná základná škola zásobovaná teplom vyprodukovaným zo sústavy desiatich teplovodných plynových kondenzačným kotlov, pričom školská jedáleň ako samostatný objekt disponuje vlastnou kotolňou s ďalšími tromi teplovodnými plynovými kondenzačnými kotlami. Navrhovanou výstavbou nového zdroja tepla na báze obnoviteľných zdrojov energie, a to štyroch plynových tepelných čerpadiel voda - vzduch pre základnú školu a dvoch tepelných čerpadiel pre školskú jedáleň, sa dosiahne výrazné zvýšenie účinnosti a hospodárnosti prevádzky zdroja tepla. „Predpokladaná ročná úspora zemného plynu predstavuje spolu 12 000 m3. Okrem sociálno-ekonomického prínosu spojeného so zlepšením podmienok výučby i znížením prevádzkových nákladov objektu školy je potrebné vyzdvihnúť aj množstvo pozitív z environmentálneho hľadiska. Výrazne sa zníži aj produkcia CO2 o 22 798 kg ročne, a tiež iných emisií znečisťujúcich látok do ovzdušia. Realizácia tohto projektu teda prinesie aj zlepšenie kvality ovzdušia a životného prostredia v našom meste,“ približuje prínos projektu prednosta Mestského úradu Aleš Solár.

Celkové oprávnené náklady na daný projekt predstavujú sumu 488 465,95 €, pričom výška schváleného nenávratného finančné príspevku je 464 042,65 €. Dĺžka realizácie aktivít projektu bola stanovená na 15 mesiacov, a to v období od júla 2019 do septembra 2020.

Autor: (ts-mesto Stará Ľubovňa)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.11.2016
Novú telocvičňu vybudovali zastrešením átria
Telocvičňu koncom októbra slávnostne otvoril starosta mestskej časti Bratislava-Ružinov Dušan Pekár.
viac
29.12.2018
V dvoch miestnych základných školách obnovili kotolne
V Starej Ľubovni nedávno zrekonštruovali kotolne v dvoch tamojších základných školách (ZŠ), ktoré boli v havarijnom stave. Prednosta ľubovnianskeho Mestského úradu Alex Solár informoval, že ešte začiatkom novembra radnica vyhlásila verejné obstarávanie.
viac
07.10.2020
V Banskej Štiavnici začali s rekonštrukciou Mládežníckej ulice
V Banskej Štiavnici sa začína v stredu rekonštrukcia cestnej komunikácie na ulici Mládežnícka, ktorá spočíva aj v obnove parkoviska lokalizovaného v blízkosti historického centra mesta.
viac
12.11.2020
Gotický palác na hrade Ľubovňa by chceli sprístupniť už budúci rok
Ľubovnianske múzeum chce gotický palác na hrade Ľubovňa sprístupniť verejnosti už budúci rok. V súčasnosti tam realizujú konzervačné práce, odborné reštaurovanie kamenných ostení a portálov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %