Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
23.11.2023 04:05

Vrbové chce pomenovať po rodákovi, futbalistovi Jozefovi Adamcovi nové sídlisko


Jozef Adamec. Snímka zdroj: Trnava-zoznam


Mesto Vrbové má záujem pomenovať novú obytnú štvrť po rodákovi, niekdajšom futbalovom reprezentantovi Jozefovi Adamcovi. Návrhom sa bude zaoberať novembrová schôdza mestského zastupiteľstva. Informoval o tom primátor Štefan Kubík.


"Chceme si takto uctiť športovca, ktorý začínal s futbalom v našom meste, kým neprešiel do kádra Spartaka Trnava," povedal primátor.         

V súčasnosti podľa jeho slov mesto ponúka vo verejnej obchodnej súťaži lokalitu zhruba 27.000 metrov štvorcových na výstavbu obytných blokov pre zhruba tisíc obyvateľov a je potrebné dať jej názov. "Situovaná je pri hlavnej ceste v smere na obec Chtelnica, kde býval náš prvý futbalový štadión a Adamec na ňom hrával, tak vznikol nápad na tento názov," doplnil Kubík. Protikandidátom na pomenovanie lokality sú pôvodné Dolné dielce, o konečnej podobe rozhodnú poslanci v hlasovaní.         

Vrbové si slávneho futbalistu pripomína aj pomenovaním súčasného futbalového stánku, názov Mestský štadión Jozefa Adamca nesie od minulého roka. V Trnave je po ňom nazvaná jedna z ulíc. Legenda Spartaka Trnava Jozef Adamec (1942 - 2018) v drese ´bílych andelov´ získal päť majstrovských titulov, ďalšie dva pridal počas základnej vojenskej služby v Dukle Praha. V československej lige odohral 383 zápasov, strelil 170 gólov. Štyrikrát sa stal kráľom ligových strelcov. V reprezentácii Československa odohral 44 zápasov, strelil 14 gólov.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.10.2016
Spory o pozemky s obcou Ľubica stále nie sú vyriešené
Dlhoročný spor medzi Kežmarkom a susednou obcou Ľubica o katastrálne rozdelenie sídliska Juh mala pomôcť vyriešiť vytvorená komisia a pracovná skupina, ktorá sa skladá z deviatich členov z Kežmarku a 11 Ľubičanov.
viac
28.01.2018
Úspešný projekt ďalšieho cyklochodníka na Sekčove
Mesto Prešov získalo ďalšiu dotáciu. Nenávratný príspevok z operačného programu Integrovaný regionálny operačný program (IROP) tentoraz podporí vybudovanie ďalšieho cyklochodníka na Sekčove.
viac
26.05.2018
Každé nové dieťa dostane od radnice svoj strom
Vo Vrbovom už tri roky dostávajú noví občania do daru od mesta svoj vlastný strom. Dievčatkám pri spoločnom privítaní do života na radnici darujú listnaté a chlapcom ihličnaté stromčeky. Rodičia ich spolu zasadia, označia menom svojho dieťatka a potom sledujú, ako rastie ich potomok i jeho strom.
viac
17.01.2020
Sídlisko Mazorníkovo bude mať prvé jasle, mesto na ne dostane eurofondy
V breznianskej mestskej časti Mazorníkovo pribudnú detské jasle. MPaRV SR začiatkom tohto roka schválilo žiadosť breznianskej radnice o poskytnutie nenávratného finančného príspevku vo výške viac ako 630tis. eur na výstavbu prvých jaslí práve v tejto časti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %