Nedeľa 24.01.2021
Dnes má meniny 
Timotej
°C
26.09.2017 04:35

V zariadení pre seniorov zrekonštruovali 11 obytných jednotiek


Snímka zdroj: (tasr).


V budove zariadenia pre seniorov na Komenského ulici v Poprade zrekonštruovali 11 obytných jednotiek. Pri úprave jednotlivých izieb myslela samospráva najmä na bezbariérovosť.


"Došlo k úpravám hygienických jadier, teda kúpeľní a WC, existujúceho priestoru kuchyne a výmene elektrických rozvodov v celej obytnej jednotke. Súčasťou rekonštrukcie bola aj výmena starého signalizačno-komunikačného systému za nový," uviedol riaditeľ Centra sociálnych služieb v Poprade Jozef Košický. Cena za rekonštrukciu bola vyčíslená na 98 750 eur. Za výmenu signalizačno-komunikačného systému na štyroch poschodiach s novou ústredňou samospráva zaplatila 34 988 eur.       

Zo strany klientov boli najpozitívnejšie prijaté bezbariérové úpravy hygienických jadier. "Najväčšiu radosť majú zo sprchovacích kútov so sedačkou a signalizačno-komunikačného systému pre prípad potreby privolania pomoci," doplnil Košický. Celkovo ide o štvrté zrekonštruované poschodie v objekte na sídlisku Západ, v podobnom duchu chce samospráva obnoviť aj zostávajúce štyri.       

"Bezbariérovosť, kuchynské linky, signalizačné zariadenia, to všetko sú veci, ktoré pomáhajú ľuďom zabezpečiť komfort a dôstojné prežitie staroby. Budeme preto hľadať prostriedky, aby sme mohli zrekonštruovať aj ďalšie poschodia a zázemie pre našich starších spoluobčanov naďalej skvalitňovať," doplnil primátor Popradu Jozef Švagerko.       

V súčasnosti je kapacita zariadenia na sídlisku Západ 97 klientov, v poradovníku je ďalších 95 záujemcov. Celková kapacita všetkých zariadení pre seniorov je 132 klientov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.10.2016
Bezdomovci majú v meste k dispozícii vojenský stan na ubytovanie
Zariadenie sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia na Levočskej ulici v Poprade rozšírilo ubytovacie kapacity o vojenský stan, ktorý sa nachádza priamo v areáli zariadenia.
viac
04.07.2019
Barokový mostík v Stupave v rekonštrukcii
Bratislavský samosprávny kraj revitalizuje park stupavského kaštieľa, kde sídli župný Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov. Park z 18. storočia je národnou kultúrnou pamiatkou, má prírodno-krajinársky ráz a tvorí celok s okolitými lesmi.
viac
09.03.2020
Z nevyužívanej budovy bývalej školy spravia zariadenie pre seniorov
V obci Píla v okrese Žarnovica sa rozhodli nájsť nové využitie pre nevyužívanú budovu bývalej základnej školy. Vďaka dotácii z objektu spravia zariadenie sociálnych služieb pre seniorov.
viac
29.12.2020
Kraj pokračuje s projektom výstavby domu sociálnych služieb v Krupine
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) pokračuje s projektom výstavby nového domu sociálnych služieb v Krupine. Spracovanie projektovej dokumentácie pre výstavbu obstaral a so spracovateľom už uzavrel aj zmluvu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %