Streda 19.06.2024
Dnes má meniny 
Alfréd
°C
06.06.2023 01:30

Vo Veľkom Šariši sprístupnili nový multifunkčný športový areál


Vizualizácia zdroj: (Mesto Veľký Šariš).


Multifunkčný športový areál v areáli základnej školy sprístupnili v uplynulých dňoch vo Veľkom Šariši. Mesto jeho výstavbu financovalo z vlastných zdrojov, z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) a z Fondu na podporu športu. Celková investícia predstavuje sumu približne 215 000 eur.


"Mesto Veľký Šariš je úspešné v čerpaní v rôznych zdrojoch financovania najmä na športovú infraštruktúru a nepochybne to bolo aj v tomto prípade. Využili Výzvu pre región, kde boli úspešní a získali takmer 40 000 eur. Ďalšími financiami prispel Fond na podporu športu. Som rád, že toto športovisko budú využívať deti nielen zo základnej školy tu vo Veľkom Šariši, ale aj ďalší," uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Obnovený športový areál má podľa tamojšieho primátora Viliama Kalla vysoký inovačný a rozvojový potenciál pre rozvoj regionálnej športovej infraštruktúry.

"Vznikol tu aj nový šport teqball. Ide o šport, ktorý kombinuje prvky futbalu i stolného tenisu a je výborným doplnkom pre futbalistov. Moje ďakujem patrí PSK, od ktorého sme získali viac ako 37 000 eur. V neposlednom rade ďakujem Fondu na podporu športu za finančnú podporu vo výške takmer 108 000 eur, bez ktorej by sa tento projekt realizoval veľmi ťažko. Je vidieť, že ich hlavné poslanie má zmysel a taktiež verím, že týmto našim projektom naplníme aj ich cieľ a to vytváranie priaznivých podmienok na rozvoj športu v Slovenskej republike," povedal Kall.

Areál je určený pre širokú verejnosť, žiakov školy, športové kluby, pre verejné podujatia, prispôsobený je aj pre zdravotne znevýhodnených športovcov.

Zámerom mesta je vytvárať podmienky pre športovú činnosť v meste, podporovať športové kluby a rozvoj pohybovej zručnosti.

"Mesto Veľký Šariš získalo prestížny titul Európske mestečko športu 2021. Predmetom projektu bolo vytvorenie funkčného a bezpečného športového areálu obsahujúceho tartanové bežecké dráhy, futbalové ihrisko, multifunkčné ihrisko, dráhu pre skok do diaľky, teqballovú plochu i tribúnu," dodala projektová manažérka z referátu projektového riadenia Mestského úradu vo Veľkom Šariši Mária Gáborová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.02.2021
Budovu bývalého mlyna chce radnica zmeniť na multifunkčný priestor
Viac ako dvadsať rokov nevyužívanú budovu niekdajšieho mlyna chce mesto Veľký Šariš zmeniť na multifunkčný priestor. Objekt so šiestimi podlažiami, každé s rozlohou približne 900 štvorcových metrov, radnica kúpila koncom minulého roka za 150 000 eur.
viac
16.06.2021
Športový areál v priestoroch školy mesto kompletne obnoví
Športový areál v priestoroch Základnej školy (ZŠ) vo Veľkom Šariši v sobotu (12. 6.) ručne kosili kosci. Konalo sa tam podujatie Šarišske kosače. Mesto chce areál kompletne obnoviť. Veľký Šariš je aktuálne Európskym mestečkom športu 2021.
viac
12.11.2021
Multifunkčný športový areál na Sihoti má prejsť rozsiahlou obnovou
Mesto Nové Zámky pripravuje rozsiahlu obnovu mestského multifunkčného športového areálu na Sihoti. Radnica chce z neho vytvoriť priestor na šport, oddych i rôzne služby doplnkového charakteru. Zámer už schválili aj mestskí poslanci.
viac
17.09.2022
Stavajú moderný multifunkčný športový areál
Výstavba moderného multifunkčného športového areálu v blízkosti Mestskej športovej haly a futbalového ihriska v Liptovskom Hrádku prebieha podľa plánu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %