Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
22.02.2023 01:30

V Trenčíne stúpnu poplatky za škôlky, školský klub detí i krúžky v CVČ


Ilustračná snímka.


Trenčania si za umiestnenie detí v materských školách a za školské kluby detí od marca priplatia. Od septembra stúpnu aj poplatky za krúžky v centre voľného času (CVČ) v pôsobnosti mesta.


Vyplýva to zo zmeny všeobecne záväzného nariadenia mesta, ktorú v utorok schválili poslanci mestského zastupiteľstva.

"Dôvodom je zvýšenie nákladov na činnosť škôl a školských zariadení, nárast cien energií, zákonom stanovené zníženie počtu detí v oddeleniach školského klubu detí a z toho vyplývajúca potreba vytvorenia nových oddelení a zvýšenia počtu pedagogických zamestnancov. Ďalším dôvodom je aj zvyšovanie platov pedagogických a nepedagogických zamestnancov v školstve," zdôvodnila zvýšenie poplatkov vedúca útvaru školstva trenčianskej radnice Ľubica Horňáčková.

Od 1. marca stúpne v Trenčíne poplatok za umiestnenie dieťaťa v materskej škole z 25 na 30 eur mesačne a od rovnakého dátumu aj poplatok za školský klub detí z doterajších 12 na 15 eur. V prípade, že školský klub detí navštevuje viac detí z jednej rodiny, bude poplatok za každé ďalšie dieťa 10 eur.

Poplatok za športové a hudobné krúžky v centre voľného času stúpne od 1. septembra v prípade detí od piatich do 15 rokov z doterajšieho jedného na osem eur mesačne. Za krúžky vyžadujúce zvýšené náklady (fotokrúžok, keramický, výtvarný, modelársky krúžok) zaplatia rodičia namiesto doterajšieho 1,50 eura 15 eur mesačne.  V prípade, že zákonný zástupca dieťaťa odovzdá centru voľného času vzdelávací poukaz, mesačný poplatok sa zníži zhruba na polovicu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.11.2019
Trenčín zvýši dane a poplatky, dôvodom sú legislatívne zmeny
Mesto Trenčín zvýši v budúcom roku dane z nehnuteľnosti o 35 %, poplatok za komunálny odpad stúpne o 10 %. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová.
viac
15.12.2022
Od roku 2023 zvyšuje kúpeľné mesto viaceré dane a poplatky
Dosahy energetickej a finančnej krízy, nárast cien tovarov, služieb, materiálov a legislatívne zmeny priviedli mesto Piešťany k nutnosti zvýšenia miestnych daní a poplatkov. Návrhmi sa zaoberalo utorkové zasadnutie mestského zastupiteľstva.
viac
30.01.2023
Škôlky v mestských častiach budú stáť od 50 do 90 eur mesačne
Mestské časti hlavného mesta pristupujú k zvýšeniu poplatkov v materských školách, ktoré sú v ich zriaďovateľskej pôsobnosti. Poplatky za škôlky sa budú pohybovať od 50 do 90 eur mesačne na jedno dieťa.
viac
15.03.2023
Petržalka zvyšuje príspevok za škôlku, rovnako ako niektoré iné MČ
Bratislavská Petržalka sa pridáva k samosprávam, ktoré zvyšujú príspevok na materskú školu. Ten bude po novom 75 eur na mesiac za jedno dieťa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %