Nedeľa 08.12.2019
Dnes má meniny 
Marína
°C
13.08.2018 06:00

V Stropkove sa pripravujú na príchod kráľa


Ilustračná snímka.


V rámci posledného tohtoročného podujatia z cyklu Prázdninové popoludnia v kaštieli zažijú deti zábavu ako sa patrí! Môžu si zatancovať na bále a stretnúť sa s kráľom. Na chvíľu sa tak ocitnú na kráľovskom dvore a stanú sa jeho súčasťou.


Už túto stredu si môžete v Stropkove naplno pustiť uzdu svojej fantázii. V miestnom nádhernom kaštieli si každé dieťa prežije svoj vlastný kráľovský sen! V rámci podujatia Maškarný bál v útrobách kaštieľa sa tak môže stať dvornou dámou alebo šašom.

„Počas prvej hodiny sa budú deti pripravovať na bál a na príchod kráľa. Spolu s odbornými pracovníkmi a lektormi si najskôr vyrobia škrabošky a korunky a nacvičia si základy historického tanca“ prezradila o podujatí historička Krajského múzea v Prešove – Kaštieľa Stropkov Mgr. Nikoleta Lattová, PhD.

Bál sa začne príchodom panovníka a slávnostným sprievodom návštevníkov. Po uvítaní bude nasledovať otvárací tanec.

„Následne bude prebiehať spoločná zábava a tancovanie s príslušníkmi kráľovského dvora“ dodáva Lattová.

Podujatie sa začne o 15.00 hod. a v prvom rade je určené pre deti od 6 do 15 rokov. Vstupné je symbolické 1 euro.

Autor: (ts-KMP)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.07.2017
Jarmočný týždeň v Stropkove otvorí rezbársky plenér
Nádvorie historického kaštieľa v Stropkove sa počas nadchádzajúceho jarmoku zmení na tvorivú rezbársku dielňu. Mesto v spolupráci s poľskou Korczynou pripravujú realizáciu zaujímavého projektu pod názvom Karpatský plenér dreveného umenia.
viac
18.10.2017
V stropkovskom kaštieli sprístupnia dve výstavy o erboch a regióne
Krajské múzeum v Prešove – Kaštieľ Stropkov otvára v piatok, 20.10. 2017 o 19. hodine dve nové panelové výstavy so silným edukačným potenciálom.
viac
10.07.2018
Cez prázdniny si budú deti v Stropkove plniť sny
Stať sa na pár hodín kráľom a zatancovať si v kaštieli na bále alebo sa radšej popasovať s úlohami archeológa či remeslami našich predkov. Kto by nechcel aspoň raz v živote zažiť niečo podobné. Naplno pustiť uzdu svojej fantázii môžete toto leto v Stropkove.
viac
25.10.2018
V Stropkove si zaspomínajú na slávneho rodáka
V stropkovskom kaštieli si pripomenú život a dielo významného akademického maliara Františka Veselého. Spomienkové podujatie sa uskutoční pri príležitosti nedožitých 80. narodenín tohto stropkovského rodáka. Okrem výstavy jeho diel sa môžu návštevníci tešiť aj na premiéru dokumentárneho filmu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %