Štvrtok 29.07.2021
Dnes má meniny 
Marta
°C
23.03.2020 07:30

V stredisku Jasná plánujú postaviť ubytovací komplex "Škriatkov les"


Jasná Nízke Tatry.


V turisticko-rekreačnom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách plánuje postaviť spoločnosť Iso Invest ubytovací komplex "Škriatkov les", apartmány a chatu. Vyplýva to zo zámeru, ktorý je predložený na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).


Výstavba ubytovacích zariadení by mala stáť 9 miliónov eur. V zimnom období by mala byť určená pre 16 500 návštevníkov na deň.

Navrhované objekty by sa mali nachádzať v oblasti Nízkych Tatier, v časti Chopok sever, na území Národného parku Nízke Tatry, kde platí tretí stupeň ochrany a na území chránenej vodohospodárskej oblasti Nízke Tatry, uvádza sa v projektovom zámere. Spustenie výstavby sa odhaduje v roku 2021.

Projekt je rozdelený na dve zóny, a to lokalitu O2 - "Škriatkov les", a lokalitu X - neurbanizovanú zónu. V lokalite O2 by mali byť vybudované individuálne apartmány, apartmány osadené do mierne zvlneného terénu a samostatne stojaci apartmán.

V lokalite X by mali byť individuálne apartmány a samostatná chata. Súčasťou výstavby má byť aj parkovacia dvojúrovňová plošina a most, ktorý bude slúžiť pre peších turistov a lyžiarov.

Pri výstavbe komplexu bude potrebný aj výrub stromov. Ten bude podľa zámeru prevedený pomocou žeriavov, čím sa má minimalizovať poškodenie okolitých vzrastlých stromov.

Verejnosť môže doručiť Okresnému úradu v Liptovskom Mikuláši alebo obci Demänovská dolina písomné stanovisko k zámeru. Môže tak urobiť do 21 pracovných dní od zverejnenia projektu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.03.2017
Nový návštevný poriadok Slovenského raja ponúkne viacero noviniek
Správa Národného parku (NP) Slovenský raj pripravuje nový návštevný poriadok parku. Jeho pracovnú verziu zverejnila na pripomienkovanie na svojej webstránke.
viac
28.05.2020
Zonácia je výzvou na usporiadanie predstáv ochranárov a obyvateľov
Pri zonácii národných parkov je podľa šéfa envirorezortu Jána Budaja veľkou výzvou usporiadanie predstáv ochranárov a obyvateľov územia.
viac
07.07.2020
Zariadenie lesnej pedagogiky pripravilo zážitkové programy pre rodiny
Zariadenie lesnej pedagogiky v Krásnych Sadoch Mlynica pod Vysokými Tatrami spúšťa od 13. júla zábavno-vzdelávacie programy pre rodiny s deťmi.
viac
31.05.2021
Nové Mesto vyhlásilo stavebnú uzáveru lokality Železná studnička
Bratislavské Nové Mesto vyhlásilo stavebnú uzáveru Hornej Mlynskej doliny, čiže lokality Železná studnička. Mestská časť ňou chce ochrániť územie s rozlohou 102 hektárov do doby, kým preň nebude schválený územný plán zóny (ÚPZ).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.72 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.43 %