Štvrtok 01.10.2020
Dnes má meniny 
Arnold
°C
22.10.2019 11:10

V Šali pribudne takmer stovka nových stromov


Ilustračná snímka, zdroj: sala.sk


Magistrát si nechal vypracovať realizačný projekt už pred niekoľkými mesiacmi, umiestnenie novej výsadby konzultoval aj so Slovenskou agentúrou životného prostredia, ktorá projekt s názvom Zelené obce Slovenska podporila.


Nové stromy budú vysadené v štyroch lokalitách v meste. „Prvou je priestranstvo pri frekventovanej komunikácii na Kráľovskej ulici. Na zelenej ploche tu budú vysadené hraby obyčajné a javory mliečne. Druhou lokalitou je medzibloková zástavba na Novomeského ulici, kde bude vysadených niekoľko kusov borovice lesnej a duba letného,“ uviedla Dajana Hanesová z mestského úradu.       

S novou výsadbou sa počíta aj v mestskej časti Veča. Stromy tu pribudnú v zástavbe na Hollého ulici, kde bude vysadených niekoľko hrabov obyčajných a dubov letných. „Ďalšie druhy stromov, napríklad borovica lesná, javor mliečny a lipa malolistá, budú vysadené v centrálnej zóne v mestskej časti Veča na Nitrianskej ulici. Projekt sa začne realizovať už počas týchto jesenných týždňov. Veríme, že nimi potešíme obyvateľov Šale, pretože viaceré z lokalít mesto vybralo aj na základe ich požiadaviek,“ dodala Hanesová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.05.2017
Kam kráčaš agrokomplex?
Nezisková organizácia rozvoja vidieckej turistiky a Slovenský zväz vidieckej turistiky a agroturistiky pozývajú na seminár o premenách slovenského vidieka a trendoch ďalšieho vývoja v agrorezorte a na vidieku, ktorý sa uskutoční 16. – 17. mája 2017 v Penzióne Harmónia*** v Modre.
viac
20.07.2020
Vývoj nezamestnanosti za rok 2020
Štatistiky týkajúce sa vývoja nezamestnanosti v obciach a mestách za jednotlivé mesiace roku 2020 nájdete na stránke Ústredia práce.
viac
14.08.2020
Aj toto leto objavujte finalistov ankety Strom roka 2020
Už tretí rok vyhlasuje Nadácia Ekopolis sprievodnú fotografickú súťaž s názvom „Tour de Strom“ v rámci prestížnej celoslovenskej ankety Strom roka. Tá tento rok oslavuje už 18. rokov.
viac
03.09.2020
V Prešove budú zisťovať príjmy a životné podmienky v rómskych komunitách
Príjmy a životné podmienky v marginalizovaných rómskych komunitách v Prešove budú od stredy do 10. novembra zisťovať zamestnanci Štatistického úradu (ŠÚ) SR.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %