Pondelok 27.01.2020
Dnes má meniny 
Bohuš
°C
22.10.2019 11:10

V Šali pribudne takmer stovka nových stromov


Ilustračná snímka, zdroj: sala.sk


Magistrát si nechal vypracovať realizačný projekt už pred niekoľkými mesiacmi, umiestnenie novej výsadby konzultoval aj so Slovenskou agentúrou životného prostredia, ktorá projekt s názvom Zelené obce Slovenska podporila.


Nové stromy budú vysadené v štyroch lokalitách v meste. „Prvou je priestranstvo pri frekventovanej komunikácii na Kráľovskej ulici. Na zelenej ploche tu budú vysadené hraby obyčajné a javory mliečne. Druhou lokalitou je medzibloková zástavba na Novomeského ulici, kde bude vysadených niekoľko kusov borovice lesnej a duba letného,“ uviedla Dajana Hanesová z mestského úradu.       

S novou výsadbou sa počíta aj v mestskej časti Veča. Stromy tu pribudnú v zástavbe na Hollého ulici, kde bude vysadených niekoľko hrabov obyčajných a dubov letných. „Ďalšie druhy stromov, napríklad borovica lesná, javor mliečny a lipa malolistá, budú vysadené v centrálnej zóne v mestskej časti Veča na Nitrianskej ulici. Projekt sa začne realizovať už počas týchto jesenných týždňov. Veríme, že nimi potešíme obyvateľov Šale, pretože viaceré z lokalít mesto vybralo aj na základe ich požiadaviek,“ dodala Hanesová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.01.2017
Lesníci odmietajú, že by lesov na Slovensku ubúdalo
Národné lesnícke centrum (NLC) aj lesnícka komora odmietajú informácie, že výmera lesov na Slovensku sa v posledných rokoch znížila. Analýza Inštitútu environmentálnej politiky, ktorá hovorí o úbytku, má podľa lesníkov pracovať s nedostatočnými údajmi.
viac
01.05.2017
Kam kráčaš agrokomplex?
Nezisková organizácia rozvoja vidieckej turistiky a Slovenský zväz vidieckej turistiky a agroturistiky pozývajú na seminár o premenách slovenského vidieka a trendoch ďalšieho vývoja v agrorezorte a na vidieku, ktorý sa uskutoční 16. – 17. mája 2017 v Penzióne Harmónia*** v Modre.
viac
16.11.2017
Víťazi súťaže ZlatyErb.sk sú už známi
Víťazi súťaže ZlatyErb.sk o najlepšiu internetovú stránku samospráv za rok 2017 sú známi. Vyhlásenie výsledkov 14. ročníka súťaže samospráv, nad ktorou prevzal záštitu Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu, sa konalo počas medzinárodného kongresu ITAPA v Bratislave.
viac
15.11.2019
Dúbravka začala s výsadbou viac ako 100 nových stromov
Bratislavská Dúbravka pokračuje už piatym rokom vo výsadbe stromov. Vo viacerých lokalitách vrátane areálov niekoľkých materských a základných škôl by mali pribudnúť slivky, borovice, platany, ale aj paulownia či céder. So sadením viac ako 100 stromov začala mestská časť vo štvrtok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.72 %