Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
17.05.2023 11:40

V rómskej osade dobudujú a obnovia cesty a chodníky, obec získala NFP


Ilustračná snímka: (tasr).


V obci Ľubotín v Staroľubovnianskom okrese sa začínajú stavebné práce na miestnych komunikáciách v rómskej osade.


Zo zverejnenej zmluvy so zhotoviteľom, ktorú obec nedávno podpísala, vyplýva, že práce potrvajú štyri mesiace od odovzdania staveniska a celkové náklady sú na úrovni 596 000 eur. Samospráva získala na projekt dotáciu z európskych fondov.

Súčasťou projektu je výstavba nových komunikácií, ale aj rekonštrukcia tých pôvodných v časti Hliník. Cieľom projektu je vďaka prepojeniu osady s centrom obce odstrániť fyzickú bariéru medzi majoritným obyvateľstvom a rómskou komunitou. Okrem toho chce samospráva zlepšiť prístup Rómov k základným obecným službám, verejným priestorom a občianskej infraštruktúre.

Obec na webovej stránke informovala o tom, že projekt realizujú vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Ľudské zdroje. Samospráva získala na tento zámer nenávratný finančný príspevok (NFP) vo výške 470 000 eur. Zrekonštruuje sa približne 3300 štvorcových metrov pôvodných komunikácií a postaví sa 1200 štvorcových metrov nových ciest a chodníkov. V obci žije momentálne takmer 1400 obyvateľov, v rómskej osade, ktorej sa projekt týka, bývajú približne tri stovky z nich.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.12.2016
Rómske domácnosti majú šancu získať prístup k pitnej vode
Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky (MV SR) ako sprostredkovateľský orgán pre časť Operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ) vyhlásilo dňa 7. decembra 2016 výzvu zameranú na podporu prístupu k pitnej vode.
viac
28.02.2017
Obce s rómskymi komunitami budú môcť odstrániť čierne skládky odpadu
Obce s marginalizovanými rómskymi komunitami budú mať príležitosť odstrániť nelegálne skládky odpadu na svojom území a zlepšiť systém nakladania s odpadom. Umožní im to ministerstvo vnútra, ktoré ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Ľudské zdroje vyhlásilo výzvu s takýmto zameraním.
viac
02.10.2021
Obec Slavošovce získala dotáciu na dobudovanie ciest a chodníkov
Obec Slavošovce v okrese Rožňava získala dotáciu na projekt s názvom Dobudovanie základnej technickej infraštruktúry, v rámci ktorého chce zrekonštruovať existujúce a vybudovať nové cesty a chodníky.
viac
22.09.2022
Mestskí poslanci schválili projekt sociálnej inklúzie rómskej komunity
Žilinská samospráva zrealizuje do apríla 2024 projekt s názvom Každý iný, všetci rovní – sociálna inklúzia rómskej komunity v meste Žilina.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %