Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
02.10.2021 01:30

Obec Slavošovce získala dotáciu na dobudovanie ciest a chodníkov


Slavošovce. Ilustračná snímka, zdroj: Mapio.net


Obec Slavošovce v okrese Rožňava získala dotáciu na projekt s názvom Dobudovanie základnej technickej infraštruktúry, v rámci ktorého chce zrekonštruovať existujúce a vybudovať nové cesty a chodníky.


Ako pre TASR uviedol starosta Štefan Bašták, s prácami by mohli začať počas budúceho roka.       

Podľa starostu Slavošoviec už bolo verejné obstarávanie na zhotoviteľa ukončené, aktuálne sa ponuky skúmajú a vyhodnocujú. „Nasledovať bude kontrola verejného obstarávania, môže to trvať aj pol roka,“ dodal Bašták. Predpokladaná hodnota zákazky bola vo verejnom obstarávaní stanovená na viac ako 300.000 eur, stavebné práce by mali podľa súťažných podkladov trvať 10 mesiacov.       

V rámci projektu obec počíta s úpravou cesty za kostolom a predĺžením už existujúceho chodníka v tejto lokalite či rekonštrukciou cesty a chodníka pri potoku Štítnik. Vybudovať chce samospráva aj celkom nový chodník pozdĺž cesty III/3040 od lokality Kasáreň smerom do centra obce a nové osvetlenie na priechodoch pre chodcov.       

„Deti chodia do školy okolo štátnej cesty, je to nebezpečné,“ dodal starosta s tým, že projekt má prispieť najmä k bezpečnosti dopravy a obyvateľov obce. Na financovanie projektu získala samospráva dotáciu z Ministerstva vnútra SR v rámci výzvy, ktorá má obyvateľom marginalizovaných rómskych komunít zabezpečiť zlepšenie dostupnosti k základným službám v obci.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.02.2017
Keď aj zima zahreje
Petržalský starosta Vladimír Bajan prekvapil v piatok (3. 2.) „vépeeskárov“, keď sa bol na vlastné oči presvedčiť, ako sa im darí pri zimnej údržbe.
viac
12.05.2021
Detva chce s obnovou ciest na Námestí mieru začať koncom mesiaca
Mesto Detva plánuje začať s rekonštrukciou ciest a chodníkov na sídlisku Námestie mieru na konci mája. Uviedol to hovorca mesta Milan Suja.
viac
29.12.2022
V meste opravia miestne komunikácie, radnica získala dotáciu
Vďaka nenávratnému finančnému príspevku zo štátneho rozpočtu obnovia v Starej Ľubovni viaceré miestne komunikácie. Informoval o tom primátor Ľuboš Tomko s tým, že výška dotácie je takmer 320 000 eur.
viac
17.05.2023
V rómskej osade dobudujú a obnovia cesty a chodníky, obec získala NFP
V obci Ľubotín v Staroľubovnianskom okrese sa začínajú stavebné práce na miestnych komunikáciách v rómskej osade.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %