Pondelok 06.12.2021
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
02.10.2021 01:30

Obec Slavošovce získala dotáciu na dobudovanie ciest a chodníkov


Slavošovce. Ilustračná snímka, zdroj: Mapio.net


Obec Slavošovce v okrese Rožňava získala dotáciu na projekt s názvom Dobudovanie základnej technickej infraštruktúry, v rámci ktorého chce zrekonštruovať existujúce a vybudovať nové cesty a chodníky.


Ako pre TASR uviedol starosta Štefan Bašták, s prácami by mohli začať počas budúceho roka.       

Podľa starostu Slavošoviec už bolo verejné obstarávanie na zhotoviteľa ukončené, aktuálne sa ponuky skúmajú a vyhodnocujú. „Nasledovať bude kontrola verejného obstarávania, môže to trvať aj pol roka,“ dodal Bašták. Predpokladaná hodnota zákazky bola vo verejnom obstarávaní stanovená na viac ako 300.000 eur, stavebné práce by mali podľa súťažných podkladov trvať 10 mesiacov.       

V rámci projektu obec počíta s úpravou cesty za kostolom a predĺžením už existujúceho chodníka v tejto lokalite či rekonštrukciou cesty a chodníka pri potoku Štítnik. Vybudovať chce samospráva aj celkom nový chodník pozdĺž cesty III/3040 od lokality Kasáreň smerom do centra obce a nové osvetlenie na priechodoch pre chodcov.       

„Deti chodia do školy okolo štátnej cesty, je to nebezpečné,“ dodal starosta s tým, že projekt má prispieť najmä k bezpečnosti dopravy a obyvateľov obce. Na financovanie projektu získala samospráva dotáciu z Ministerstva vnútra SR v rámci výzvy, ktorá má obyvateľom marginalizovaných rómskych komunít zabezpečiť zlepšenie dostupnosti k základným službám v obci.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2016
V mestskej časti Vrakuňa pribudnú nové cyklotrasy
V bratislavskej Vrakuni vzniknú nové cyklotrasy. Mestské zastupiteľstvo schválilo 38 750 eur z rozpočtu hlavného mesta na realizáciu cyklistických projektov v tejto mestskej časti.
viac
27.06.2016
Kraj podporí 24 projektov miest a obcí
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) finančne podporí 24 projektov miest a obcí v bratislavskom regióne a jednej bratislavskej časti v celkovej výške 100 000 eur.
viac
06.02.2017
Keď aj zima zahreje
Petržalský starosta Vladimír Bajan prekvapil v piatok (3. 2.) „vépeeskárov“, keď sa bol na vlastné oči presvedčiť, ako sa im darí pri zimnej údržbe.
viac
12.05.2021
Detva chce s obnovou ciest na Námestí mieru začať koncom mesiaca
Mesto Detva plánuje začať s rekonštrukciou ciest a chodníkov na sídlisku Námestie mieru na konci mája. Uviedol to hovorca mesta Milan Suja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %