Štvrtok 29.07.2021
Dnes má meniny 
Marta
°C
16.07.2021 08:00

V regióne sa uskutoční národný zraz cykloturistov


Banner.


V dňoch 19. až 22. augusta sa bude konať 19. ročník národného zrazu cykloturistov, ktorý bude mať centrum na Starej Myjave v okrese Myjava. Informoval hovorca mesta Myjava Marek Hrin.


Počas štyroch dní majú cyklisti v pláne prejsť niekoľko naplánovaných trás, prípadne si môžu spraviť vlastný alternatívny program. „So zvýšeným počtom cyklistov je potrebné počítať v uvedenom termíne napríklad v smere zo Starej Myjavy na Priepasné, mohylu na Bradle, Brezovú pod Bradlom či Košariská, ako aj na Starú Turú, Lubinu, Veľkú Javorinu a Vrbovce, ale aj Rudník, Hrašné a Kostolné,” vymenoval Hrin miesta, ktoré plánujú cykloturisti navštíviť.

„Keďže ide o veľké podujatie a cyklistov môže byť naozaj dosť, prosíme aj touto cestou všetkých vodičov motorových vozidiel o ohľaduplnosť a zvýšenú pozornosť v cestnej premávke. Pokiaľ by mal ešte niekto záujem sa na národný zraz cykloturistov prihlásiť, môže tak urobiť na stránke cykloklub.sk, kde nájde všetky potrebné kontakty a informácie o registrácii,” doplnil hovorca mesta.

Podujatie pripravujú Slovenský cykloklub Piešťany a Slovenský cykloklub Stará Turá. „Mesto zraz podporilo a stalo sa hlavným partnerom tejto akcie. Miestom registrácie a centrom celého zrazu účastníkov podujatia bude areál Chatky PT Javorina na Starej Myjave,” informoval Hrin.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.06.2021
Príjemný rodinný víkend vo fiľakovskom parku
Samospráva Fiľakova sa po prvýkrát zapojí do celoslovenskej iniciatívy s názvom Víkend otvorených parkov a záhrad. V spolupráci s neziskovou organizáciou Národný Trust pripravuje rodinné podujatie s prednáškami i piknikom.
viac
19.07.2021
Cyklomaratónom chcú upozorniť na rastúci počet kolízií s cyklistami
Upozorniť na rastúci počet dopravných nehôd, pri ktorých dochádza k zraneniu cyklistov, chcú organizátori Prešovského cyklomaratónu. V poradí siedmy ročník podujatia sa uskutoční 28. augusta a jeho heslom bude Vodiči, na ceste nie ste sami.
viac
28.07.2021
Švábkafest: Liptovské droby v podaní Peti Vlhovej
Hlavnú úlohu na každoročnom Švábkafeste zohráva naša liptovská švábka. Tento rok však bude výnimočný. Zemiaky, ktoré boli po celé stáročia pre Liptákov dôležitou plodinou, budú zatienené rovno dvomi špecialitami.
viac
28.07.2021
Preteky veteránov 1000 míľ československých spestrí slovenský okruh
V rámci tohtoročnej edície pretekov veteránov 1000 míľ československých (11. - 14. 8.) absolvujú účastníci aj slovenský okruh.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.72 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.43 %