Streda 21.02.2024
Dnes má meniny 
Eleonóra
°C
29.03.2022 11:40

V rámci participatívneho rozpočtu pribudnú v meste knižné búdky


Na archívnej snímke knižná búdka. Snímka zdroj: (tasr).


V rámci participatívneho rozpočtu pribudnú v Humennom knižné búdky. Vyčlenené financie tiež umožnia obnoviť lavičky na námestí a priblížiť historickú udalosť očami súčasníka.


Mesto tak podporí všetky tri projekty, ktoré verejnosť do participatívneho rozpočtu zapojila, informoval na webovej stránke mesta Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu.

"Mesto Humenné vyčlenilo na participatívny rozpočet mesta v roku 2022 sumu 10 000 eur. Vychádzajúc zo zámerov jednotlivých projektov, ekonomická náročnosť realizácie všetkých troch sa zmestí do spomínanej sumy," ozrejmil.

Zámerom najúspešnejšieho projektu v občianskom hlasovaní Knižné búdky s podtitulom Požičaj si knihu, prečítaj, vráť alebo vymeň za inú je osadenie šiestich knižných búdok na Námestí slobody a jednotlivých sídliskách. Budú slúžiť ako verejná knižnica.

Plánom projektu s podtitulom Dovidenia na pekných lavičkách je obnova a rekonštrukcia 113 lavičiek nachádzajúcich sa v severnej časti Námestia slobody.

Lepšie spoznať mesto a blízke okolie v dejinnej súvislosti má umožniť projekt občianskeho združenia Ontis Humenné. Prostredníctvom pamätnej tabule a verejnej prezentácie vo Vihorlatskej knižnici chce priblížiť Bitku pri Humennom z roku 1619.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.06.2016
Verejnosť rozhodne o podpore komunitných projektov sms hlasovaním
Z dovedna 18 menších projektov na zveľadenie komunitného života v Partizánskom budú môcť Partizánčania vybrať sms hlasovaním tie, ktoré samospráva mesta podporí dotáciou zo svojho rozpočtu.
viac
07.05.2018
Rožňavčania rozhodli o tom, ktoré projekty mesto podporí
Rožňavčania rozhodli o tom, ktoré projekty mesto podporí v rámci participatívneho rozpočtu v celkovej výške 50.000 eur. Na jeden projekt bolo vyčlenených maximálne 5000 eur. Elektronickému hlasovaniu predchádzalo verejné, ako i stretnutia s autormi jednotlivých projektov.
viac
17.07.2020
Radnica stopla tohtoročný participatívny rozpočet
Mesto Trnava stoplo pre tento rok nové kolo participatívneho rozpočtu. Bude realizovať iba projekty, ktoré dostali zelenú vo vlaňajšom hlasovaní Trnavčanov. Pokračovať chce opäť v roku 2021. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.
viac
28.02.2023
Verejnosť rozhodne o víťaznom projekte v rámci participácie
Verejnosť rozhodne o tom, ktorý z troch projektov bude podporený v rámci participatívneho rozpočtu mesta Humenné. Verejné hlasovanie bude spustené v stredu (1. 3.) a potrvá do 19. marca.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.09 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %