Streda 08.02.2023
Dnes má meniny 
Zoja
°C
29.03.2022 11:40

V rámci participatívneho rozpočtu pribudnú v meste knižné búdky


Na archívnej snímke knižná búdka. Snímka zdroj: (tasr).


V rámci participatívneho rozpočtu pribudnú v Humennom knižné búdky. Vyčlenené financie tiež umožnia obnoviť lavičky na námestí a priblížiť historickú udalosť očami súčasníka.


Mesto tak podporí všetky tri projekty, ktoré verejnosť do participatívneho rozpočtu zapojila, informoval na webovej stránke mesta Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu.

"Mesto Humenné vyčlenilo na participatívny rozpočet mesta v roku 2022 sumu 10 000 eur. Vychádzajúc zo zámerov jednotlivých projektov, ekonomická náročnosť realizácie všetkých troch sa zmestí do spomínanej sumy," ozrejmil.

Zámerom najúspešnejšieho projektu v občianskom hlasovaní Knižné búdky s podtitulom Požičaj si knihu, prečítaj, vráť alebo vymeň za inú je osadenie šiestich knižných búdok na Námestí slobody a jednotlivých sídliskách. Budú slúžiť ako verejná knižnica.

Plánom projektu s podtitulom Dovidenia na pekných lavičkách je obnova a rekonštrukcia 113 lavičiek nachádzajúcich sa v severnej časti Námestia slobody.

Lepšie spoznať mesto a blízke okolie v dejinnej súvislosti má umožniť projekt občianskeho združenia Ontis Humenné. Prostredníctvom pamätnej tabule a verejnej prezentácie vo Vihorlatskej knižnici chce priblížiť Bitku pri Humennom z roku 1619.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.06.2020
Vybrané projekty participatívneho rozpočtu sa presúvajú na budúci rok
Realizácia občianskych projektov, ktoré hlasovaním vybrali obyvatelia Trebišova v rámci tohtoročného participatívneho rozpočtu mesta, sa pre koronakrízu presúva na budúci rok. Potvrdila to hovorkyňa trebišovskej radnice Martina Mištaničová.
viac
22.03.2021
Z participatívneho rozpočtu mesto podporí projekty sumou 12 000 eur
Považskobystrická samospráva podporí v rámci participatívneho komunitného rozpočtu Mesto si ty! zaujímavé projekty celkovou sumou 12 000 eur.
viac
21.01.2022
Na žiadosti z participatívneho rozpočtu zostáva posledný týždeň
Obyvatelia Levíc majú posledný týždeň na podanie projektov, ktoré by chceli financovať z participatívneho rozpočtu mesta. Svoje verejnoprospešné zámery musia na mestský úrad doručiť do 28. januára.
viac
10.10.2022
Obyvatelia mesta môžu hlasovať za projekty v participatívnom rozpočte
Obyvatelia Topoľčian môžu odovzdávať svoje hlasy projektom, ktoré by mali byť podporené z participatívneho rozpočtu mesta. Ako informoval magistrát, hlasovanie v elektronickej ankete je možné do konca októbra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %