Streda 15.07.2020
Dnes má meniny 
Henrich
°C
21.02.2017 04:33

V obci Horná Ves postavia bytový dom za asi 550 000 eur


Obec Horná Ves. Snímka zdroj: (slovakregion.sk).


V Hornej Vsi v okrese Prievidza postavia nájomný dom s 12 bytmi. Stavbu zrealizuje na vlastné náklady súkromný investor, obec ju potom plánuje odkúpiť z dotácie od Ministerstva dopravy a výstavby SR a úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania.


"Záujem o byty máme, evidujeme okolo 45 žiadostí, pričom tie si podalo aj viacero cudzích z okolia Partizánskeho," povedal starosta Hornej Vsi Jozef Hrotek. Samospráva chce výstavbou domu podľa jeho slov dosiahnuť to, aby im mladí neutekali z obce. "Naša obec sa rozrastá, len v škôlke máme 70 detí," podotkol.        

Samospráva už vybrala aj dodávateľa prác cez verejnú súťaž, dom s dvoma nadzemnými podlažiami s ôsmimi dvojizbovými, dvoma trojizbovými a dvoma jednoizbovými bytmi a potrebnou infraštruktúrou postaví E-RAN Property, s.r.o., so sídlom v Bratislave, a to za 550 417,96 eura vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH). Stavbu má firma dokončiť najneskôr do 650 dní od nadobudnutia účinnosti zmluvy.      

Horná Ves má už podľa slov starostu pripravené povolenie na ďalší bytový dom, ten postaví, ak budú mať obyvatelia oň záujem.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.07.2016
Brezno chce pritiahnuť nových obyvateľov, ponúka nové parcely
Metropola Horehronia chce prilákať nových obyvateľov, a preto prichádza s ponukou predaja nových, a ako sama tvrdí, zaujímavých pozemkov v častiach mesta Rohozná a na Mazorníku či už pre moderné bývanie, alebo rozbehnutie a zefektívnenie podnikateľskej činnosti.
viac
08.12.2016
V obci Kriváň začali stavať tretiu nájomnú bytovku
Tretiu nájomnú bytovku začali nedávno stavať v Kriváni v okrese Detva. Najväčšia obec okresu s približne 1700 obyvateľmi už predtým postavila dve nájomné bytovky spolu s vyše 40 bytmi.
viac
15.01.2018
V obci Babiná budú deti od septembra chodiť do novej škôlky
V Babinej bude najmenším obyvateľom obce od septembra slúžiť nová materská škola (MŠ). Momentálne sa stavia na mieste pôvodnej budovy MŠ, ktorá pochádzala ešte z konca 19. storočia.
viac
01.02.2019
Obec Orechová Potôň nakúpila z dotácií kompostéry na biologický odpad
Obec nachádzajúca sa v Dunajskostredskom okrese získala dotáciu vo výške 90.915 eur z Operačného programu Kvalita životného prostredia (OP KŽP) na projekt s názvom Kompostéry pre domácnosti v obci Orechová Potôň, ktoré už zakúpila.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %