Streda 29.05.2024
Dnes má meniny 
Vilma
°C
20.08.2022 07:55

V Nových Zámkoch spustia pilotný projekt zdieľaných kolobežiek


Ilustračná snímka, zdroj: TestMagazin.sk


V Nových Zámkov budú po prázdninách k dispozícii zdieľané elektrické kolobežky. Ako informovala radnica, zatiaľ ide iba o dvojmesačný pilotný projekt.


Mesto sa na ňom dohodlo s firmou, ktorá už túto službu poskytuje vo viacerých väčších slovenských mestách. "Teraz chce prevádzkovanie zdieľaných kolobežiek vyskúšať aj v menších okresných mestách. Podrobnosti, spôsob použitia a parkovania budú včas zverejnené," uviedol mestský úrad.       

Radnica zároveň pripomenula, že pilotný projekt nijako nezaťaží mestský rozpočet. "Po skúšobných dvoch mesiacoch sa rozhodne o jeho ďalšom pokračovaní," informovala.     

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.10.2019
Mesto chce riešiť problémy s biologickým odpadom nákupom kompostérov
Novozámocká radnica plánuje spustiť projekt kompostovania biologického odpadu v meste. Náklady na nákup kompostérov do rodinných domov v hodnote 150.000 eur chce magistrát získať formou dotácie z Environmentálneho fondu na rok 2020. Zvyšných 8100 eur bude tvoriť spolufinancovanie z rozpočtu mesta.
viac
25.07.2020
Zdieľané elektrické kolobežky sú k dispozícii už aj v Žiline
Ďalšiu možnosť efektívnej, bezpečnej a ekologickej prepravy ponúka od štvrtka 23. júla mesto Žilina. Popri obľúbených zdieľaných bicykloch majú Žilinčania a návštevníci možnosť využívať na svoju prepravu po uliciach už aj zdieľané elektrické kolobežky.
viac
01.08.2020
Mesto zavádza pilotný projekt zberu triedeného kuchynského bioodpadu
Mesto Nové Zámky zavádza od začiatku augusta pilotný projekt zberu triedeného kuchynského bioodpadu. Do konca septembra budú obyvatelia 23 panelákových vchodov a rodinných domov z jednej ulice kuchynský odpad triediť a osobitne odovzdávať.
viac
08.07.2021
Po Prešove môžete jazdiť už aj na zdieľaných bicykloch
Mesto Prešov úspešne uviedlo do prevádzky zdieľané bicykle, ktoré prispejú k zvýšeniu mobility obyvateľov. Cieľom takzvaného bikesharingu je zároveň znížiť produkciu škodlivých emisií, zlepšiť kvalitu ovzdušia a podporiť Prešovčanov vo využívaní alternatívnych možností prepravy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %