Nedeľa 22.05.2022
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
07.05.2022 02:55

V nitrianskom Jaguar Land Rover maturovali prví študenti duálneho vzdelávania


Snímka Teraz.sk


V Tréningovej akadémii podniku Jaguar Land Rover Slovakia v Nitre sa v priebehu 4. a 5. mája prvýkrát konala praktická časť maturitných skúšok študentov Súkromnej strednej odbornej školy (SOŠ) polytechnickej DSA v Nitre.


Pred odbornou komisiou svoje projekty obhajovalo 16 z nich. Šlo o študentov, ktorí sú zapojení do duálneho vzdelávania s automobilkou.      

Deväť maturantov už čoskoro nastúpi do automobilky, ďalší siedmi budú pokračovať v štúdiu na vysokej škole. „Odborná príprava v SOŠ DSA je na takej úrovni, že absolventi sú ihneď po nástupe schopní uspieť pri údržbe alebo inžinieringu jednotlivých zariadení v lakovni, karosárni aj montáži vozidiel,“ uviedol vedúci inštruktor pre duálne vzdelávanie v nitrianskom závode Vladimír Černák.      

Na Súkromnej strednej odbornej škole polytechnickej DSA v Nitre v súčasnosti študuje 64 študentov, 54 z nich v odbore mechanik – mechatronik a desať v odbore autotronik. Štúdium na škole prebieha počas prvých dvoch rokov ako praktický výcvik v regionálnom tréningovom centre. V treťom ročníku prichádzajú študenti na praktický výcvik do závodu automobilky a v štvrtom ročníku chodia priamo do jednotlivých technologických prevádzok.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.05.2016
Nitriansky kraj sa prehrieva rýchlejšie ako zvyšok strednej Európy
Nitriansky región čakajú v nasledujúcom období horúčavy a suchá, ktoré budú striedané intenzívnymi a prívalovými dažďami.
viac
11.07.2016
Nitra môže získať z fondov Európskej únie desiatky miliónov eur
Mesto Nitra má šancu získať do roku 2020 desiatky miliónov eur z fondov Európskej únie. Radnica už začala s prípravou projektov, na ktoré môže v rámci súčasného programového obdobia získať z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) sumu 50 miliónov eur.
viac
15.02.2017
Nitra sa v budúcom roku zaradí na popredné miesto automobilovej mapy Európy
Mestu príchod strategického investora Jaguar Land Rover prinesie veľké zmeny. Primátora Nitry Jozefa Dvonča sme sa opýtali, ako hodnotí uplynulý rok a zároveň aj na ďalšie plány samosprávy Nitry v súvislosti s výstavbou automobilky.
viac
26.11.2018
Najlepšie vzduchom poháňané auto skonštruovali žiaci zo Serede
Automobilka Jaguar Land Rover vo svojom nitrianskom závode zorganizovala v novembri prvý ročník národnej súťaže s názvom Jaguar Challenge, určenej žiakom základných žiakov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %