Streda 29.05.2024
Dnes má meniny 
Vilma
°C
07.06.2022 07:45

Nadačný fond Jaguar Land Rover spustil grantovú výzvu Naštartuj svoj kraj


Spoločnosť Jaguar Land Rover Slovakia. Snímka zdroj: (tasr).


Nadačný fond Jaguar Land Rover v Nadácii Pontis vyhlasuje grantovú výzvu pod názvom Naštartuj svoj kraj.


O podporu sa môžu uchádzať projekty zamerané na podporu vzdelávania, poskytovanie sociálnej pomoci, rozvoj športu, podporu a ochranu zdravia, zachovanie kultúrnych hodnôt a ochranu životného prostredia. Celková výška grantových príspevkov sa oproti minulému roku zdvojnásobila, prerozdelených bude 20 000 eur, informovala Miroslava Remenárová, manažérka pre korporátne záležitosti Jaguar Land Rover Slovakia. Mimovládne organizácie môžu o príspevok požiadať do konca júna.

Zamestnanecký grantový program spustila automobilka v roku 2018. Pôvodne bol určený pre mesto Nitra, s narastajúcim počtom zamestnancov sa však rozšíril na celý Nitriansky kraj, odkiaľ väčšina zamestnancov pochádza. Za necelé štyri roky od svojho založenia podporil už viac ako 40 mikroprojektov, pomáhal počas pandémie COVID-19 aj počas humanitárnej krízy na Ukrajine.

Podľa slov Remenárovej sa počet prihlášok z roka na rok zvyšuje. "Pri uchádzaní sa o grant je treba uviesť aj meno zamestnanca Jaguar Land Rover, ktorý danú organizáciu nominoval, vie o jej aktivitách a zapája sa do nich. Komisia vyberie víťazné projekty, ktoré na svoje uskutočnenie majú priestor do 15. októbra tohto roku," povedala Remenárová. Výška príspevku na jeden projekt sa pohybuje od 500 do 2000 eur.  

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.07.2021
Žilina získala miliónový grant na smart city riešenia
Mesto Žilina bude v rokoch 2021 a 2022 realizovať projektové aktivity v oblasti smart city riešení v hodnote 940 000 eur.
viac
23.11.2021
Komunitné enviroprojekty sa môžu uchádzať o grant z programu Zelené oázy
Obce, mestá, neziskové organizácie, školy a komunitné centrá spolu s dobrovoľníkmi môžu požiadať o financie na výsadbu a revitalizáciu zelene. Najlepšie komunitné enviroprojekty by si mohli rozdeliť 60 000 eur z grantového programu Nadácie Ekopolis. Informovala o tom Martina R. Hromadová z nadácie.
viac
09.02.2022
Športové kluby sa môžu do konca mesiaca uchádzať o mestské dotácie
Športové kluby v Nitre sa môžu do 28. februára uchádzať o dotáciu z rozpočtu mesta. Podporu na svoju činnosť môžu získať v dotačných schémach pre strategické a pre ostatné športy.
viac
03.05.2022
Verejnosť môže nominovať na obnovu pamiatky v zlom stave
Iniciatíva Poklady Slovenska, ktorá sa už 13 rokov stará o osvetu a obnovu schátraných kultúrnych pamiatok, sa opäť hlási o slovo. Nadácia VÚB má v pláne podporiť záchranu ďalšej pamiatky sumou až 30-tisíc eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %