Utorok 06.06.2023
Dnes má meniny 
Norbert
°C
02.05.2023 07:45

V Martine postavia za takmer 2,5 milióna eur multifunkčnú športovú halu


Ilustračná snímka: (tasr).


Pri Základnej škole Alexandra Dubčeka v Martine postavia za takmer 2,5 milióna eur multifunkčnú športovú halu. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili na štvrtkovom (27. 4.) zasadnutí prijatie úveru vo výške 1,27 milióna eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.


Multifunkčná športová hala bude pozostávať z dvoch dispozičných podlaží a tretieho určeného pre technické zázemie. Na prvom nadzemnom podlaží projekt počíta s hracou plochou, pri ktorej bude umiestnených 100 miest na sedenie pre návštevníkov a športovcov. Vybavenie a čiarovanie telocvične umožní hrať hádzanú, futsal, florbal, basketbal, volejbal, nohejbal a bedminton. Druhé nadzemné podlažie bude určené predovšetkým pre šatne a sociálne zariadenia.

Na celkových nákladoch na výstavbu haly sa podieľa Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky (1,2 milióna eur) a martinská radnica (1,27 milióna eur). Školákom a verejnosti by mala začať slúžiť už koncom tohto roka.

"Budovanie športovej infraštruktúry a podpora športu detí a mládeže bola jednou z mojich volebných priorít a som nesmierne rád, že sa s ňou stotožnila aj väčšina poslaneckého zboru. V Martine jednoznačne chýba moderná reprezentatívna športová hala, ktorú by využívali nielen deti a mládež, ale aj profesionálne športové kluby. Verím, že Martinčania novú športovú halu ocenia a ja garantujem, že s investíciami tohto charakteru sme rozhodne ešte neskončili," uviedol martinský primátor Ján Danko.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.07.2017
Sninskí poslanci podporili zámer výstavby mestskej plavárne
Poslanci podporili zámer výstavby plavárne v meste. Hotová by mohla byť do konca roka 2020. Výstavbu krytého viacúčelového bazéna, ktorého súčasťou by bol aj zimný štadión a multifunkčné ihrisko, chceli v meste začať realizovať už pred niekoľkými rokmi.
viac
10.03.2018
Na Čermáni sa začala výstavba novej športovej haly za vyše 900-tis. eur
V nitrianskej mestskej časti Čermáň sa začala výstavba novej športovej haly. Vyrastie na Hlbokej ulici, na mieste bývalej telocvične, ktorú zničil požiar. Slúžiť by mala nielen verejnosti, ale aj žiakom Základnej školy na Cabajskej ulici.
viac
29.03.2021
Vo Vranove nad Topľou začali stavať športovú halu
V areáli Základnej školy Juh vo Vranove nad Topľou začala samospráva s výstavbou mestskej športovej haly.
viac
19.05.2023
Pri Základnej škole Želiarska začína výstavba školskej športovej haly
Nová školská športová hala vyrastie pri Základnej a materskej škole na Želiarskej ulici v košickej mestskej časti Ťahanovce. Jej výstavbu vo štvrtok začali symbolickým poklepaním základného kameňa florbalovými hokejkami.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.76 %