Utorok 27.02.2024
Dnes má meniny 
Alexander
°C
18.01.2023 03:20

V Liptovskom Hrádku zvažujú výstavbu krytej plavárne


Ilustračná snímka.


Športové zázemie v Liptovskom Hrádku zvažujú rozšíriť o novú krytú plaváreň. Otvorená by bola aj v lete a nahrádzala by kúpalisko. Potvrdil to primátor mesta Branislav Tréger.


Nová plaváreň by bola umiestnená v športovom areáli, pozemky sú podľa Trégera vysporiadané. "Teraz ide o to, ako investíciu finančne zabezpečiť. Ráta sa s úverovými aj vlastnými zdrojmi. Zažiadali by sme aj o dotáciu z Fondu na podporu športu," vysvetlil primátor.

Plaváreň by chceli postaviť čo najmodernejšiu po technologickej stránke. Zahŕňa to tepelné čerpadlá, fotovoltiku aj rekuperáciu. "Chceli by sme nerezovú vaňu pre lepšiu údržbu, bolo by tam šesť 25-metrových dráh," priblížil Tréger.

Dodal, že zatiaľ je spravená vizualizácia a majú sa dohodnúť na realizačnom projekte.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.01.2017
Tvrdošín chce postaviť novú plaváreň za 2,5 milióna eur
Obyvatelia hornej Oravy musia po zatvorení krytej plavárne v Nižnej už viac ako tri roky dochádzať za plaveckým bazénom desiatky kilometrov až do Dolného Kubína. Tvrdošínska samospráva by tento stav chcela zvrátiť, v meste plánuje postaviť úplne novú.
viac
29.04.2020
ZMOS prerokovalo PVV a jeho dosahy
Snaha o vytvorenie bezkorupčného prostredia na Slovensku je jedným z pozitív v programovom vyhlásení vlády (PVV). Po utorňajšom rokovaní predsedníctva Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) v Liptovskom Hrádku to uviedol jeho šéf Branislav Tréger.
viac
23.02.2023
Novú okružnú križovatku v Liptovskom Hrádku by mali začať stavať na jar
Výstavba novej okružnej križovatky pod Skalkou v Liptovskom Hrádku by sa mala začať na jar tohto roka. Potvrdila to hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja Eva Lacová.
viac
27.07.2023
Výstavba plavárne bude drahšia, predĺži sa o približne dva mesiace
Výstavba krytej plavárne v Lučenci bude pravdepodobne drahšia a predĺži sa o približne dva mesiace. Dôvodom sú práce navyše, ktoré treba podľa zhotoviteľa vykonať.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %