Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
15.03.2024 03:10

V Kokave nad Rimavicou plánujú začať s výstavbou obecnej telocvične


Ilustračná snímka: obec Kokava nad Rimavicou


V Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár plánujú v tomto roku začať s očakávanou výstavbou obecnej telocvične a fitnescentra. Objekt, ktorý v obci s vyše 2700 obyvateľmi dlhodobo chýbal, vyrastie v areáli futbalového ihriska. TASR to povedal starosta Ján Chromek.


Stavbu budú financovať z prostriedkov miestnej akčnej skupiny a z vlastných zdrojov. Celkové náklady sú vyše 300.000 eur. Podľa starostu pôvodne mali stavať v areáli starej základnej školy, nakoniec sa však rozhodli pre športový areál. "Chceme to mať všetko na jednom mieste. Je tam fitnes ihrisko, detské ihrisko. V exteriéri máme ľadovú plochu, futbalové ihrisko," objasnil s tým, že súčasťou novej stavby budú aj pánska a dámska sauna.         

Dodal, že z väčšiny obcí na juhu stredného Slovenska sa vytrácajú mladí ľudia, pretože sa odsťahujú za prácou. "Napriek tomu je však u nás mladých dosť, generačná krivka sa pohla smerom hore a je záujem aj o oddychové centrum," vysvetlil.         

V uplynulých rokoch bola v Kokave nad Rimavicou najväčšia investícia do rekonštrukcie a modernizácie materskej školy. Stavbu za takmer 150.000 eur financovala samospráva z príspevku zo štátneho rozpočtu a z vlastných prostriedkov. Rozšírením objektu o jednu triedu sa zvýšila kapacita o 16 detí. Aktuálne je tak schopná pojať 67 predškolákov. "Obci to stačí, malo by to stačiť na ďalšie roky," zhrnul. Základná škola má približne 230 žiakov.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.07.2021
Zo starého kina budú nájomné byty
Staré kino z konca 30. rokov uplynulého storočia prestavajú v Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár na nájomné byty. Náklady na novú 11-bytovku by mali dosiahnuť takmer jeden milión eur.
viac
08.06.2022
V Kokave nad Rimavicou budú mať obecnú telocvičňu
V Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár chcú tento rok začať so stavbou obecnej telocvične a fitnesscentra. Objekt, ktorý v obci s približne 2750 obyvateľmi dlhodobo chýba, má vyrásť v areáli futbalového ihriska.
viac
10.11.2022
V Kokave nad Rimavicou začali s prestavbou bývalého kina na bytovku
V Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár sa v uplynulých dňoch začalo s prestavbou starého kina na nájomné byty. Realizáciou projektu sa opravia chátrajúce priestory v centre obce a pre rodiny vznikne 11 bytov.
viac
03.08.2023
Účastníkov jazdy Sklárskym expresom bude sprevádzať postava grófa Forgáča
Historická postava grófa Antona Forgáča bude sprevádzať cestujúcich, ktorí sa v sobotu (5.8.) vydajú na cestu po železnici Sklárskym expresom zo Zvolena do Kokavy nad Rimavicou a späť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %