Sobota 01.04.2023
Dnes má meniny 
Hugo
°C
08.06.2022 02:25

V Kokave nad Rimavicou budú mať obecnú telocvičňu


Ilustračná snímka: (tasr).


V Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár chcú tento rok začať so stavbou obecnej telocvične a fitnesscentra. Objekt, ktorý v obci s približne 2750 obyvateľmi dlhodobo chýba, má vyrásť v areáli futbalového ihriska.


"Sme už po verejnom obstarávaní na dodávateľa stavby. Súťažou sme znížili cenu na 316 000 eur. Stavbu vyfinancujeme z prostriedkov Miestnej akčnej skupiny Malohont a z vlastných zdrojov, pravdepodobne aj prostredníctvom úveru," uviedol starosta Ján Chromek. Ak všetko dobre pôjde, začať stavať by sa mohlo už v lete.

Okrem toho chcú prostredníctvom externého dodávateľa začať aj s výstavbou nájomných bytov. Vzniknú prestavbou starého kina z konca 30. rokov uplynulého storočia. Náklady na novú 11-bytovku by mali dosiahnuť približne 1 milión eur.

Aj keď okres a samotná obec majú pomerne vysokú mieru nezamestnanosti, ľudia majú podľa starostu záujem bývať v tejto obci. "V poslednom období evidujeme aj zvýšený záujem o stavbu rodinných domov," doplnil Chromek.

Tento rok plánujú obnoviť aj tri miestne komunikácie, na rekonštrukciu ktorých získali z eurofondov asi 170 000 eur.

Vlani bola v Kokave nad Rimavicou najväčšia investícia do rekonštrukcie a modernizácie materskej školy. Stavbu za takmer 150 000 eur financovala samospráva z príspevku zo štátneho rozpočtu a z vlastných prostriedkov. Rozšírením objektu o jednu triedu sa zvýšila kapacita o 16 detí. Aktuálne je tak schopná pojať 67 predškolákov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.06.2020
Nový investor sľubuje v R. Sobote okrem pivovaru i elektráreň a stovky bytov
Závod na výrobu piva so sladovňou a spracovaním ovocia, dopravno-logistickým centrom a paroplynovou elektrárňou, ale aj 250 až 300 bytov s občianskou vybavenosťou, to všetko sľubuje vybudovať do roku 2024 v Rimavskej Sobote spoločnosť Architecture design and studio z Veľkého Šariša.
viac
31.12.2020
Mesto hodnotí tento rok z pohľadu investícií ako úspešný
Mesto Lipany hodnotí tento rok napriek okolnostiam v súvislosti s koronakrízou ako úspešný. Ako uviedol jeho primátor Vladimír Jánošík, očakával väčšie výpadky v podielových daniach, ktoré sa podľa jeho slov našťastie nenaplnili.
viac
13.07.2021
Beluša vytvorí viac miest pre aktívny oddych a šport
Obdobie letných prázdnin skôr evokuje relax a zmiernenie pracovného tempa. Podľa schváleného čerpania rezervného fondu a výdavkov obecného rozpočtu zo zasadnutia Obecného zastupiteľstva v Beluši v mesiaci jún to však v najväčšej obci Trenčianskeho kraja na „uhorkovú sezónu“ nevyzerá.
viac
22.07.2021
Zo starého kina budú nájomné byty
Staré kino z konca 30. rokov uplynulého storočia prestavajú v Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár na nájomné byty. Náklady na novú 11-bytovku by mali dosiahnuť takmer jeden milión eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.32 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.99 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %