Utorok 16.04.2024
Dnes má meniny 
Dana, Danica
°C
08.06.2022 02:25

V Kokave nad Rimavicou budú mať obecnú telocvičňu


Ilustračná snímka: (tasr).


V Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár chcú tento rok začať so stavbou obecnej telocvične a fitnesscentra. Objekt, ktorý v obci s približne 2750 obyvateľmi dlhodobo chýba, má vyrásť v areáli futbalového ihriska.


"Sme už po verejnom obstarávaní na dodávateľa stavby. Súťažou sme znížili cenu na 316 000 eur. Stavbu vyfinancujeme z prostriedkov Miestnej akčnej skupiny Malohont a z vlastných zdrojov, pravdepodobne aj prostredníctvom úveru," uviedol starosta Ján Chromek. Ak všetko dobre pôjde, začať stavať by sa mohlo už v lete.

Okrem toho chcú prostredníctvom externého dodávateľa začať aj s výstavbou nájomných bytov. Vzniknú prestavbou starého kina z konca 30. rokov uplynulého storočia. Náklady na novú 11-bytovku by mali dosiahnuť približne 1 milión eur.

Aj keď okres a samotná obec majú pomerne vysokú mieru nezamestnanosti, ľudia majú podľa starostu záujem bývať v tejto obci. "V poslednom období evidujeme aj zvýšený záujem o stavbu rodinných domov," doplnil Chromek.

Tento rok plánujú obnoviť aj tri miestne komunikácie, na rekonštrukciu ktorých získali z eurofondov asi 170 000 eur.

Vlani bola v Kokave nad Rimavicou najväčšia investícia do rekonštrukcie a modernizácie materskej školy. Stavbu za takmer 150 000 eur financovala samospráva z príspevku zo štátneho rozpočtu a z vlastných prostriedkov. Rozšírením objektu o jednu triedu sa zvýšila kapacita o 16 detí. Aktuálne je tak schopná pojať 67 predškolákov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.12.2020
Moldava nad Bodvou chystá v roku 2021 viacero investícií
Výstavbu novej športovej haly, materskej školy (MŠ) či atletickej dráhy plánuje v budúcom roku mesto Moldava nad Bodvou. Na niektoré projekty chce použiť aj financie z rezervného fondu. Potvrdila to hovorkyňa radnice Jana Kovácsová.
viac
22.07.2021
Zo starého kina budú nájomné byty
Staré kino z konca 30. rokov uplynulého storočia prestavajú v Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár na nájomné byty. Náklady na novú 11-bytovku by mali dosiahnuť takmer jeden milión eur.
viac
03.03.2023
Obci sa ako jednej z mála nezvýšili ceny elektriny
K samosprávam, ktoré tento rok nemusia počítať so zvýšenými cenami elektriny, patrí obec Rudno nad Hronom v okrese Žarnovica. Od dodávateľa má totiž napevno zazmluvnenú cenu na roky 2022 a 2023.
viac
15.03.2024
V Kokave nad Rimavicou plánujú začať s výstavbou obecnej telocvične
V Kokave nad Rimavicou v okrese Poltár plánujú v tomto roku začať s očakávanou výstavbou obecnej telocvične a fitnescentra. Objekt, ktorý v obci s vyše 2700 obyvateľmi dlhodobo chýbal, vyrastie v areáli futbalového ihriska. TASR to povedal starosta Ján Chromek.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %