Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
27.01.2024 01:15

V Karlovej Vsi búrajú staré parkovisko, vybudujú tam parkovací dom


Snímka zdroj: Facebook.com/Matúš Vallo má rád Bratislavu


V bratislavskej Karlovej Vsi na Ulici Ľudovíta Fullu búrajú staré parkovisko. Vyrastie tam dvojpodlažný parkovací dom. Výstavba má trvať približne jeden rok. Informoval o tom primátor Bratislavy Matúš Vallo.


"So stavebnými prácami začal zhotoviteľ na základe zmluvy s mestskou časťou v týchto dňoch," ozrejmil na sociálnej sieti Vallo. Podotkol, že v rámci projektu vznikne dvojpodlažný parkovací dom, kde jedno podlažie bude zapustené do svahu a druhé bude na úrovni súčasného parkoviska. Počet parkovacích miest sa zvýši takmer o polovicu a celkovo bude k dispozícii 72 miest, pribudnúť má aj nová zeleň.         

Aktuálne sa tiež začali prípravné práce na nové záchytné parkovisko na mieste bývalého hotela Flóra v areáli Zlaté piesky v Bratislave s približne 200 parkovacími miestami. "Záchytné parkoviská sú dôležitou súčasťou regulácie parkovania a pomáhajú odľahčiť automobilovú dopravu v meste. Sú bezplatné a nachádzajú sa v blízkosti zastávok mestskej hromadnej dopravy," ozrejmil Vallo.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.10.2016
Karlova Ves nesúhlasí s vytypovanými lokalitami pre náhradné byty
Bratislavská Karlova Ves nesúhlasí s vytypovanými lokalitami v mestskej časti, kde by sa mohli postaviť náhradné nájomné byty. Podľa karloveskej starostky Dany Čahojovej ide o lokality na Nábělkovej, Hlaváčikovej ulici a na ulici J. Stanislava.
viac
09.01.2018
Bezplatná právna poradňa pomáha ľuďom už 2 roky
Bezplatná právna poradňa v Bratislavskej Karlovej Vsi bude po prvýkrát v tomto roku otvorená v stredu 10. januára. Pre miestnych obyvateľov funguje úspešne už dva roky.
viac
13.06.2022
Nové Mesto požiadalo o mimoriadny odlov diviakov, apeluje na občanov
Bratislavské Nové Mesto sa pre výskyt diviakov v niektorých jeho lokalitách obrátilo so žiadosťou o ich mimoriadny odlov na nepoľovných plochách na pozemkový a lesný odbor Okresného úradu (OÚ) Bratislava.
viac
09.09.2023
Zvýšený výskyt diviačej zveri evidujú aj v Karlovej Vsi
Zvýšený výskyt diviačej zveri evidujú aj v bratislavskej Karlovej Vsi. Najčastejšie ich hlásia z lokalít ako Líčšie údolie, Nad lúčkami, Karloveská či Fadruzsova ulica. Informuje o tom na sociálnej sieti mestská časť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %