Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
14.02.2024 04:05

V Gemerskej knižnici môžu čitatelia na Valentína darovať knihy


Snímka zdroj: Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave


Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave pripravila pre čitateľov viacero valentínskych aktivít. Sviatok zamilovaných knižnica spojí aj s Medzinárodným dňom darovania knihy, pre páry je tiež pripravené zvýhodnené členské. Za rožňavskú knižnicu informovala o tom Tatiana Bachňáková.


Medzinárodný deň darovania knihy pripadá rovnako ako sviatok zamilovaných na 14. februára, knižnica v Rožňave preto verejnosti v tento deň ponúka možnosť darovať nové či použité knihy, ktoré sú však v dobrom a zachovalom stave. "Výzva smeruje k tým, ktorí majú doma prečítané knihy, ku ktorým sa už viac nevrátia. Pracovníci sú pripravení v tento deň, tak ako aj po minulé roky nielen od darcov knihy prijať, ale aj darovať. Či už jednotlivcom alebo kolektívu," priblížila Bachňáková.         

Oslavy dňa svätého Valentína do strednej a východnej Európy prenikli výraznejšie až v 90. rokoch minulého storočia, v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského budú na čitateľov v stredu (14. 2.) čakať viaceré aktivity. "Návštevníci knižnice si môžu prísť k nám v rámci podujatí Knižnica rukami zhotoviť Valentínku, pohľadnicu či ľúbostný odkaz pre svoju milovanú osobu. Taktiež bude pripravená romantická literatúra aj s témou lásky," priblížila pracovníčka knižnice Miriama Tóthová.         

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave sa ako inštitúcia Košického samosprávneho kraja zapojí aj do krajskej iniciatívy pripravenej príležitosti sviatku zamilovaných a Národného týždňa manželstva. V knižniciach bude od stredy (14. 2.) do nedele (18. 2.) platiť pre páry zvýhodnené členské, pričom jeden z dvojice bude mať členské zdarma. Ponuka platí pre všetky dvojice vrátane rodiča s dieťaťom.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.08.2019
Hlasujte v súťaži Kniha záhoria 2018
Záhorská knižnica Senica od 12. augusta až do 30. septembra 2019 vám ponúka možnosť oboznámiť sa s minuloročnou úrodou kníh, ktoré napísali Záhoráci, sú o Záhorí alebo o Záhorákoch.
viac
13.04.2021
Verejnosť môže do konca apríla hlasovať v súťaži Kniha Záhoria
Už 12. ročník súťaže Kniha Záhoria vyhlásili organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja Záhorská knižnica, Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici, Záhorské múzeum v Skalici a Mestské centrum kultúry Malacky. Informovala o tom Záhorská knižnica na webovej stránke.
viac
20.04.2022
V zážitkovo-informačnej záhrade knižnice pribudla knižná oáza
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave zrealizovala druhú etapu projektu zážitkovo-informačnej záhrady Čaro Gemera, v rámci ktorej v areáli knižnice pribudla i nová knižná oáza. Infomovala o tom za Gemerskú knižnicu Tatiana Bachňáková.
viac
03.05.2023
Knižnica sériou podujatí predstaví históriu, tradície i kultúru Gemera
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave sériou podujatí predstaví v nadchádzajúcich mesiacoch históriu, tradície, kultúru i prírodu regiónu Gemer. Besedy a ďalšie aktivity sa budú konať od mája do novembra. Za knižnicu o tom informovala Tatiana Bachňáková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %