Utorok 12.11.2019
Dnes má meniny 
Svätopluk
°C
24.07.2019 08:00

V Dunajskej Strede vybudovali dve úschovne bicyklov


Ilustračná snímka (tasr)


V Dunajskej Strede vybudovali dve úschovne bicyklov za 90-tis. eur. Nachádzajú sa oproti mestskej radnici a pri staničnom parku a sú určené pre 54 bicyklov. Spoluúčasť mesta na projekte dotovaného ministerstvom pôdohospodárstva je päť percent.


Ako informovala samospráva mesta, čipovú kartu na používanie úschovní vydávajú od 15. júla. Podmienkou na jej získanie je dovŕšenie 15 rokov veku a vlastný občiansky preukaz. Používanie úschovní je v rámci projektu bezplatné počas piatich rokov.       

Úschovne chránia bezpečnostné kamery a o čipovú kartu môžu požiadať aj osoby žijúce mimo Dunajskej Stredy. Užívateľská zmluva je platná jeden rok a dá sa predĺžiť. Pokiaľ držiteľ nebude mať záujem o predĺženie doby užívania, dostane naspäť návratný poplatok desať eur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.02.2018
Stretnutie primátorov a starostov s predstaviteľmi kraja v Dunajskej Strede
Župan TTSK Jozef Viskupič s vicežupanmi kraja pokračujú v sérii pracovných stretnutí s primátormi a starostami jednotlivých okresov. Po Skalici, Senici, Hlohovci a Galante sa stretnutie uskutočnilo v podkrovných priestoroch radnice v Dunajskej Strede, ktoré navrhol známy architekt Imre Makovecz.
viac
25.12.2018
Mesto vyzýva verejnosť, aby predložila návrhy na udelenie mestských ocenení
Samospráva mesta Dunajská Streda sa obracia na verejnosť s výzvou na predloženie návrhov na udelenie mestských ocenení 2019. Návrhy možno podať písomne do 31. januára 2019 na adresu mestského úradu.
viac
10.07.2019
Trnavská župa vás odvezie na Festival Pohoda 2019
Trnavská župa pripravila pre návštevníkov Pohoda Festival 2019 možnosť autobusovej dopravy priamo na festival a späť. Pohodové linky návštevníkov dovezú priamo pred bránu festivalu, čo v deň začiatku festivalu ušetrí čakanie na vjazde v porovnaní s osobným automobilom viac ako o hodinu.
viac
31.10.2019
V Prešove pribudlo osem nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov v stredu prevzalo od zhotoviteľa nové cykloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov. TASR o tom informoval hovorca
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.79 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.45 %