Piatok 10.04.2020
Dnes má meniny 
Igor
°C
20.02.2020 01:10

V Dubnici nad Váhom prebieha čistenie smetných nádob


Snímka zdroj: (msú).


S čistením nádob na sklený odpad začali technické služby mesta TSM Dubnica nad Váhom, s. r. o., v pondelok 17. februára 2020. Ako prvé prišli na rad kontajnery na sídlisku Centrum I, ktoré boli najviac znečistené a zájdené.


Práce budú následne pokračovať na území celého mesta i mestskej časti Prejta.

„Čistenie smetných nádob pozostáva spravidla z dvoch krokov. Najskôr je nevyhnutné z povrchu nádoby mechanicky odstrániť zaschnuté nečistoty, hrubé vrstvy peľu, machu a prachu, následne sa čistenie uskutočňuje pomocou vysokotlakového vodného prúdu. Tam, kde je to potrebné, zamestnanci TSM ešte nádoby dočisťujú ručne,“ vysvetlil riaditeľ TSM Dubnica nad Váhom, s. r. o., Gabriel Zelei s tým, že pri čistení nepoužívajú žiadny chemický prípravok. „Nádoby na sklo boli už naozaj veľmi znečistené. Z estetického i hygienického hľadiska sme sa ich preto rozhodli vyčistiť a celkovo tak zvýšiť hygienický štandard stojísk nádob na odpad,“ dodal ďalej.

V minulom roku mesto Dubnica nad Váhom vyčistilo nádoby na komunálny odpad, pričom využilo špeciálne umývacie auto. TSM Dubnica nad Váhom, s. r. o., v roku 2019 celkovo vydezinfikovali viac ako 300 smetných nádob na komunálny odpad s objemom 1100 litrov nachádzajúcich sa v blízkosti bytových domov.

Autor: (Veronika REZÁKOVÁ, msú)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.10.2018
Víťazmi Majstrovstiev SR v hasičskom športe sa stali hasiči z Popradu
Družstvo z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Poprade zvíťazilo v celkovom bodovaní 46. ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe, ktoré sa začali v utorok (9.10.) v Dubnici nad Váhom a v stredu vyvrcholili v areáli OR HaZZ v Martine.
viac
03.08.2019
Dubnica nad Váhom má svoj prvý komplexný náučný chodník
Informácie o pamiatkach a osobnostiach, o obyvateľstve, hospodárstve a prírodných podmienkach ponúka nový Náučný chodník dubnickým chotárom. Informačné tabule vedú od centra Dubnice nad Váhom až ku studničke na Medzihorí.
viac
15.02.2020
Komunikáciu s radnicou má uľahčiť nové klientske centrum
Obyvateľom Dubnica nad Váhom by ešte v tomto roku malo začať slúžiť nové klientske centrum. Vzniknúť má rekonštrukciou vstupných priestorov v budove mestského úradu.
viac
02.04.2020
V meste začali s dezinfekciou kontajnerov na odpad
V meste Vranov nad Topľou začali s dezinfekciou nádob na odpad aj celých kontajnerových stojísk. Samospráva plánuje činnosť rozšíriť i na lavičky, autobusové zastávky a zábradlia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.84 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.15 %