Piatok 23.10.2020
Dnes má meniny 
Alojzia
°C
21.05.2020 08:55

V centre mesta pribudla nabíjacia stanica pre elektrobicykle


Ilustračná snímka.


Cyklisti môžu od tohto týždňa využívať novú nabíjaciu stanicu pre elektrobicykle v centre Liptovského Mikuláša. Nabíjačka sa nachádza na Námestí osloboditeľov v blízkosti fontány Metamorfózy a ide o prvú svojho druhu v meste. Nabíjať sa na nej môžu naraz štyri bicykle.


Súčasťou nabíjačky je aj servisný bod s náradiami pre potrebu opravy bicyklov. „Vybudovaním nabíjacej stanice smerujeme k podpore cyklistiky a cestovného ruchu na Liptove. Túto oblasť budeme rozširovať aj naďalej prostredníctvom nových cyklochodníkov, cyklotrás aj mobiliáru,” povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov a primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

Stanica v meste pribudla práve z projektu liptovskej OOCR, ktorá má v pláne vystavať desať nabíjačiek v rámci Liptova. „Stanica vznikla z prvej etapy projektu budovania siete nabíjačiek. V našom meste je zatiaľ táto jedna, budeme však s oblastnou organizáciou cestovného ruchu spolupracovať aj v rámci druhej etapy a veríme, že ešte jedna nabíjačka sa nám ujde. Stanicu budeme spravovať a udržiavať, ja dúfam, že na súčiastky servisného bodu sa nikto neulakomí,” povedal Gabriel Lengyel z odboru dopravy na mestskom úrade.

Dohliadať na nabíjačku elektrobicyklov v centre mesta bude kamerový systém mestskej polície. Okrem stanice je možné nabiť si bicykel aj cez nabíjacie body, ktoré sa nachádzajú na troch stĺpoch verejného osvetlenia a fungujú od minulej jari.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.06.2016
Stovky motorkárov z celého sveta zavítajú do Liptovského Mikuláša
Liptovský Mikuláš sa v týchto dňoch stáva dejiskom svetového stretnutia mototuristov. Akcia s názvom FIM Rally 2016 sa na Slovensku uskutoční po prvý raz. Hlavnému programu budú venované dni od 29. júna do 1. júla v Liptovskom Mikuláši.
viac
18.10.2016
Bojnice majú z turizmu asi 330 000 eur, do rozvoja dávajú len dve percentá
Sumu vo výške asi 330 000 eur za rok prináša každoročne do rozpočtu kúpeľného mesta Bojnice cestovný ruch. Do rozvoja turizmu v súčasnosti investuje samospráva dve až tri percentá z tejto sumy, v budúcnosti by to malo byť zaužívaná tretina až štvrtina.
viac
16.11.2017
Výzvy na podporu kultúry a turizmu 2018 sú otvorené
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) zverejnil 2. novembra 2017 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry a turizmu pre rok 2018. Žiadatelia môžu predkladať svoje projekty do 18. decembra 2017.
viac
25.09.2020
Mesto propagujú nové videá Sakrálna a Industriálna Trnava
Región Trnava láka na návštevu mesta formou nových videí s názvom Sakrálna Trnava a Industriálna Trnava. Informoval o tom zastupujúci výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Trnava Tourism Alexander Prostinák.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.86 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.27 %