Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
22.01.2021 08:35

Usmernenie k výpočtu tzv. európskeho úroku z omeškania


Ilustračná snímka.


Združenie miest a obcí Slovenska dáva do pozornosti informáciu Úradu pre reguláciu hazardných hier. Ide o usmernenie týkajúce sa výpočtu tzv. európskeho úroku z omeškania.


Dokument s názvom Oznámenie referenčnej sadzby – vzorce.xls umožňuje výpočet úrokovej sadzby, a to jednoduchým vkladaním základných údajov týkajúcich sa prevádzkovania hazardných hier na území obcí do príslušných polí. Súčasťou uvedeného dokumentu je aj referenčná sadzba prevádzkovateľov hazardných hier, na základe ktorej si obec ako správca odvodu príslušný úrok vypočíta. Vzor oznámenia predpisu výšky úroku z omeškania nájdu obce taktiež v časti Metodické usmernenia – Usmernenia pre obce.

Výpočet úroku za obdobie odkladu úhrady odvodu vyplýva z § 30o ods. 1 písm. a) zákona č. 67/2020 Z. z. o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 v znení zákona č. 156/2020 Z. z. (ďalej len „zákon o finančných opatreniach“). Podľa § 30o ods. 1 písm. a) a b) zákona o finančných opatreniach je prevádzkovateľ hazardnej hry povinný za obdobie odkladu úhrady odvodu podľa zákona o hazardných hrách uhradiť úrok podľa Oznámenia Komisie o revízii spôsobu stanovenia referenčných a diskontných sadzieb (2008/C 14/2). 

Usmernenie pre obce je k dispozícii TU 

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.09.2020
Špecifikácia činností podpory Envirofondu na rok 2021
Environmentálny fond zverejnil na svojom webovom sídle dokumenty vo vzťahu k špecifikácii činností podpory na rok 2021.
viac
01.02.2021
Pomocná ruka pre rodiny s deťmi
Parlament v piatok schválil vládny návrh zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti, ktorý okrem iného zmierňujeme podmienky pre uplatnenie daňového bonusu na vyživované dieťa.
viac
29.06.2021
Úrad pre reguláciu hazardných hier pečatil hracie automaty
Úrad pre reguláciu hazardných hier podnikol akciu na dodržiavanie ustanovení zákona o hazardných hrách a zákona o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu (AML zákon).
viac
06.08.2021
ZMOS vypracoval manuál k reklamným stavbám a objektívnej zodpovednosti
Združenie miest a obcí Slovenska dáva do pozornosti manuál, ktorý sa venuje regulácii reklamných stavieb, odstraňovaniu vozidiel nespôsobilých na prevádzku v cestnej premávke a objektívnu zodpovednosť držiteľa vozidla vo vzťahu k rozšíreniu kompetencií samospráv.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %