Piatok 05.03.2021
Dnes má meniny 
Fridrich
°C
22.01.2021 08:35

Usmernenie k výpočtu tzv. európskeho úroku z omeškania


Ilustračná snímka.


Združenie miest a obcí Slovenska dáva do pozornosti informáciu Úradu pre reguláciu hazardných hier. Ide o usmernenie týkajúce sa výpočtu tzv. európskeho úroku z omeškania.


Dokument s názvom Oznámenie referenčnej sadzby – vzorce.xls umožňuje výpočet úrokovej sadzby, a to jednoduchým vkladaním základných údajov týkajúcich sa prevádzkovania hazardných hier na území obcí do príslušných polí. Súčasťou uvedeného dokumentu je aj referenčná sadzba prevádzkovateľov hazardných hier, na základe ktorej si obec ako správca odvodu príslušný úrok vypočíta. Vzor oznámenia predpisu výšky úroku z omeškania nájdu obce taktiež v časti Metodické usmernenia – Usmernenia pre obce.

Výpočet úroku za obdobie odkladu úhrady odvodu vyplýva z § 30o ods. 1 písm. a) zákona č. 67/2020 Z. z. o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 v znení zákona č. 156/2020 Z. z. (ďalej len „zákon o finančných opatreniach“). Podľa § 30o ods. 1 písm. a) a b) zákona o finančných opatreniach je prevádzkovateľ hazardnej hry povinný za obdobie odkladu úhrady odvodu podľa zákona o hazardných hrách uhradiť úrok podľa Oznámenia Komisie o revízii spôsobu stanovenia referenčných a diskontných sadzieb (2008/C 14/2). 

Usmernenie pre obce je k dispozícii TU 

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.09.2020
Špecifikácia činností podpory Envirofondu na rok 2021
Environmentálny fond zverejnil na svojom webovom sídle dokumenty vo vzťahu k špecifikácii činností podpory na rok 2021.
viac
05.01.2021
Január 2021 priniesol viaceré zmeny týkajúce sa poistných systémov
Združenie miest a obcí Slovenska dáva do pozornosti zmeny v sociálnom poistení platné od januára tohto roka. Od 1. januára 2021 sa zjednodušujú aj povinnosti zamestnancom a zamestnávateľom, pričom sa odstránili viaceré duplicitné byrokratické postupy.
viac
08.01.2021
ZMOS adresovalo rezortu pôdohospodárstva zásadné pripomienky kvôli pozemkom
ZMOS adresovalo Ministerstvu pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR zásadné pripomienky k navrhovaným zmenám v nariadení vlády SR, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o podmienkach prenajímania, predaja, zámeny a nadobúdania nehnuteľností Slovenským pozemkovým fondom v znení neskorších predpisov.
viac
01.02.2021
Pomocná ruka pre rodiny s deťmi
Parlament v piatok schválil vládny návrh zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti, ktorý okrem iného zmierňujeme podmienky pre uplatnenie daňového bonusu na vyživované dieťa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %