Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
21.05.2024 11:10

Uskutoční sa webinár o budúcnosti a rozvoji samospráv


Pozvánka na Webinár


Program rozvoja Organizácie Spojených národov (OSN) v spolupráci s Ministerstvom financií SR (MF SR) a hlavným mestom SR Bratislava pripravili v rámci série Urban Talks webinár „Riadenie komplexnosti: Budúcnosť samospráv“.


Webinár „Riadenie komplexnosti: Budúcnosť samospráv“ sa uskutoční v stredu 22. mája 2024 a predstavuje pre mestá a obce nielen možnosť dozvedieť sa o trendoch v rozvoji samospráv, ale aj priamo sa zapojiť do súvisiacich aktivít.

Keďže samosprávy čelia stále novým výzvam, je potrebné, aby boli pripravené na mnohé zmeny a prispôsobili sa novej realite vyplývajúcej z celospoločenskej transformácie. Úloha miest a obcí sa mení a ich úspech a stabilita vo veľkej miere závisia od pripravenosti na kritické výzvy, ale aj od implementácie inovačných riešení a schopnosti presadzovania transformačných zmien.

Webinára sa zúčastní Lukáš Polesňák (Chief Digital Officer z inovačného tímu hlavného mesta SR Bratislava), ktorý predstaví spôsoby, ako dosiahnuť udržateľný rozvoj IT vo verejnom sektore a Idoia Postigo (generálny riaditeľ Bilbao Metropoli 30, Španielsko), ktorý priblíži, ako sa Bilbao stalo mestským inovačným modelom prechodom z priemyselného regiónu na modernú a kultúrnu metropolu. Ďalšími hosťami budú Dan Chapman (Chief Administrative Officer mesta Kitchener, Kanada) a Randy Sa'd (výkonný riaditeľ REFOCUS, Kanada), ktorí bližšie predstavia ich niekoľkoročnú vzájomnú spoluprácu zameranú na zmenu pochopenia súčasných problémov a prispôsobenie postupov strategického riadenia samospráv v reakcii na zrýchľujúce sa zmeny a rastúcu komplexnosť výziev. Moderátorkou webinára bude Zuzana Šefčík (koordinátorka pre kultúrne a organizačné zmeny hlavného mesta SR Bratislava).

Podujatie sa uskutoční v stredu 22. mája 2024 o 13.00 hod prostredníctvom platformy ZOOM v anglickom, arménskom, gruzínskom a ukrajinskom jazyku. V prípade záujmu o účasť je potrebné registrovať sa vopred  a záujemcom bude po registrácii zaslaný e-mailom odkaz na pripojenie sa k webináru.

Viac informácií o spolupráci medzi Programom rozvoja OSN a MF SR je dostupných v anglickom jazyku na tejto internetovej stránke. 

 

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.03.2017
Mesto Šurany hospodári s rozpočtom 5,4 milióna eur
Mesto Šurany v okrese Nové Zámky hospodári v tomto roku s vyrovnaným rozpočtom vo výške 5,4 milióna eur a je v dobrej finančnej kondícií.
viac
27.06.2019
Komunálny manifest 2019
Nárast extrémizmu, rozširovanie populizmu, demagógia, zastrašovanie, míňanie energie na zástupné témy, ale aj zvyšovanie nedôvery voči politikom, hodnotová destabilizácia aj útoky na miestnu územnú samosprávu spôsobujú prehlbovanie všeobecnej depresie, úpadok politických a etických štandardov.
viac
03.03.2020
ZMOS skúma financovanie komunálu
Združenie miest a obcí Slovenska začalo v pondelok (2. 3.)s ďalším prieskumom. Sústredíme sa na postoje starostov a primátorov k financovaniu samospráv. Prieskumom kvantifikujeme postoje štatutárnych predstaviteľov samospráv k súčasnému financovaniu a tiež alternatívnym formám financovania komunálu.
viac
30.11.2023
Uskutoční sa webinár Kybernetická bezpečnosť v samospráve miest a obcí
Na základe predchádzajúcej spolupráce a účasti Ivana Makaturu, generálneho riaditeľa Kompetenčného a certifikačného centra kybernetickej bezpečnosti, príspevkovej organizácie Národného bezpečnostného úradu, sme pripravili webinár s názvom „Kybernetická bezpečnosť v samospráve miest a obcí“.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %