Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
20.05.2024 12:10

Týždeň dobrovoľníctva ponúkne záujemcom takmer štyri desiatky aktivít


Obrázok zdroj: Centrum dobrovoľníctva


V Nitre i v ďalších mestách na Slovensku sa od pondelka (20. 5.) začína Týždeň dobrovoľníctva. Ako informovali organizátori z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva (NCD), 16. ročník celoslovenskej kampane potrvá do 26. mája.


Záujemcovia si môžu vybrať z ponuky 38 aktivít, ktoré pripravilo 32 organizácií z Nitry, Hurbanova, Vrábel, Šurian, Nových Zámkov či z obcí Cabaj Čápor, Jarok, Horné Obdokovce i Hostie. "Organizácie pripravili vonkajšie aktivity, ako napríklad údržba zelene Botanickej záhrady SPU v Nitre, pomoc s trávnikom či vyvýšenými záhonmi v KC Drážovce, výsadba a úprava komunitnej záhrady Alej na Prameni či pomoc pri zveľaďovaní areálov zariadení sociálnych služieb a škôl," informovali organizátori.         

Ako zdôraznili, dobrovoľnícka činnosť môže v každom účastníkovi vytvoriť pocit vlastnej hodnoty a rešpektu. "Aj preto je dobrovoľníctvo jedným zo základných pilierov spoločnosti. Dnes je nesmierne podstatné poukazovať na dôležitosť dobrovoľníctva a vzájomnej pomoci. Aj náš kraj čelí množstvu problémov, no my chceme prezentovať druhú stranu a odkázať ľuďom, že každý môže konať dobro," doplnila Petra Veľká Hadžová z NCD.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.05.2018
Mladí ľudia budú opäť pomáhať dobrovoľníctvom komunitám v meste
Mladí ľudia budú môcť opäť po roku ukázať, že im záleží na Prievidzi a zaujíma ich, čo sa v nej deje. Od 2. do 10. júna tam uskutočnia týždeň dobrovoľníckych aktivít pod názvom Mladí pre Prievidzu.
viac
26.02.2019
Týždeň slovenských knižníc otvoria darcovia krvi
Kvapkou krvi odštartuje v pondelok 4. marca Krajská knižnica Karola Kmeťka (KKKK) v Nitre sériu podujatí, ktoré pripravila v rámci Týždňa slovenských knižníc. Akcie určené detským i dospelým čitateľom potrvajú až do piatka 8. marca.
viac
14.09.2022
Počas Týždňa dobrovoľníctva je pre záujemcov pripravených viac ako 500 aktivít
Počas Týždňa dobrovoľníctva je od 16. do 22. septembra pre záujemcov pripravených viac ako 500 aktivít. Celkovo sa do 14. ročníka celoslovenskej kampane prihlásilo 250 organizácií.
viac
02.05.2024
Záujemcovia o nezištnú pomoc sa môžu hlásiť na Týždeň dobrovoľníctva
Bratislavské dobrovoľnícke centrum (BDC) organizuje v druhej polovici mája (20. - 26. 5.) desiaty ročník Týždňa dobrovoľníctva v Bratislavskom kraji. V rámci neho pripravilo viac ako 50 neziskových organizácií 120 aktivít pre takmer 1200 dobrovoľníkov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %