Streda 03.06.2020
Dnes má meniny 
Karolína
°C
29.01.2020 05:05

Turčianske Teplice chcú v Horných Rakovciach vybudovať nový bytový dom


Sídlisko Horné Rakovce. Zdroj: turciansketeplice.sk


Samospráva Turčianskych Teplíc chce v tomto roku zabezpečiť nové nájomné bývanie pre svojich obyvateľov. Dom s 20 bytovými jednotkami chce postaviť v Horných Rakovciach. Vyplýva to z rozpočtu na tento rok.


Výstavbou domu chce samospráva kúpeľného mesta zabezpečiť nájomné bývanie pre mladé rodiny, informoval pred časom primátor Igor Hus. Náklady na výstavbu bytového domu odhadlo mesto na 1.045.000 eur. Investíciu chce prefinancovať zo Štátneho fondu rozvoja bývania.       

Radnica plánuje v tomto roku investovať aj do rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov, na tento účel naplánovala v rozpočte 220.000 eur či rekonštrukciu kultúrneho domu pri mestskom úrade za 250.000 eur. Rovnako chce zabezpečiť modernizáciu verejného osvetlenia, plánuje i investície do materských a základných škôl.       

Samospráva Turčianskych Teplíc plánuje hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom. Svoje celkové príjmy, ako i celkové výdavky naplánovala na 8.223.938 eur. Rozpočet odobrili mestskí poslanci na svojom rokovaní vlani v decembri.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.02.2018
Obec Moravský Svätý Ján začala výstavbu nových nájomných bytov
Obec Moravský Svätý Ján v okrese Senica začala výstavbu nájomných bytov. Bytový dom bude mať po dokončení 12 bytových jednotiek. V novom objekte vznikne deväť dvojizbových a tri trojizbové byty.
viac
22.03.2018
Dieťa v divadle 2018
TKS v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK organizuje regionálnu postupovú súťaž a prehliadku detskej dramatickej tvorivosti Dieťa v divadle 2018, ktorá sa uskutoční 28. marca 2018 o 8.30 h v Kultúrnom dome v Turčianskych Tepliciach. Spoluorganizátorom podujatia je mesto Turčianske Teplice.
viac
13.11.2019
Za parkovanie v Turčianskych Tepliciach sa bude od budúceho roka platiť
V Turčianskych Tepliciach budú po novom za parkovanie v centre od budúceho roka platiť. Návrh všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o dočasnom parkovaní motorových vozidiel na vymedzených úsekoch miestnych komunikácií počíta s tým, že parkovanie budú mať na starosti miestne technické služby.
viac
08.04.2020
Rozvody tepla na najväčšom sídlisku v Turčianskych Tepliciach modernizujú
Turčianskoteplický výrobca a dodávateľ tepla zabezpečuje modernizáciu rozvodov tepla v Horných Rakovciach. S prácami začal ešte v marci, využije na to financie z fondov Európskej únie. Informovala o tom radnica kúpeľného mesta na stránke mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %