Sobota 16.01.2021
Dnes má meniny 
Kristína
°C
29.01.2020 05:05

Turčianske Teplice chcú v Horných Rakovciach vybudovať nový bytový dom


Sídlisko Horné Rakovce. Zdroj: turciansketeplice.sk


Samospráva Turčianskych Teplíc chce v tomto roku zabezpečiť nové nájomné bývanie pre svojich obyvateľov. Dom s 20 bytovými jednotkami chce postaviť v Horných Rakovciach. Vyplýva to z rozpočtu na tento rok.


Výstavbou domu chce samospráva kúpeľného mesta zabezpečiť nájomné bývanie pre mladé rodiny, informoval pred časom primátor Igor Hus. Náklady na výstavbu bytového domu odhadlo mesto na 1.045.000 eur. Investíciu chce prefinancovať zo Štátneho fondu rozvoja bývania.       

Radnica plánuje v tomto roku investovať aj do rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov, na tento účel naplánovala v rozpočte 220.000 eur či rekonštrukciu kultúrneho domu pri mestskom úrade za 250.000 eur. Rovnako chce zabezpečiť modernizáciu verejného osvetlenia, plánuje i investície do materských a základných škôl.       

Samospráva Turčianskych Teplíc plánuje hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom. Svoje celkové príjmy, ako i celkové výdavky naplánovala na 8.223.938 eur. Rozpočet odobrili mestskí poslanci na svojom rokovaní vlani v decembri.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.09.2016
V Považskej Bystrici pribudne 86 nájomných bytov vyššej a strednej kategórie
V Považskej Bystrici sa po niekoľkoročnej stagnácii opäť rozbieha výstavba nájomných bytov. Po bytovom dome na sídlisku SNP pri športovej hale začali s výstavbou bytových domov ďalšie dve súkromné spoločnosti.
viac
08.04.2020
Rozvody tepla na najväčšom sídlisku v Turčianskych Tepliciach modernizujú
Turčianskoteplický výrobca a dodávateľ tepla zabezpečuje modernizáciu rozvodov tepla v Horných Rakovciach. S prácami začal ešte v marci, využije na to financie z fondov Európskej únie. Informovala o tom radnica kúpeľného mesta na stránke mesta.
viac
15.05.2020
Nitrianska radnica sa pokúsi zabrániť výstavbe pri rieke
Takmer dve tisícky ľudí sa podpísali pod petíciu proti výstavbe na Parkovom nábreží v Nitre. Parcelu v centre mesta na brehu rieky Nitra predalo mesto ešte v roku 2007 za vyše 60 miliónov korún.
viac
26.08.2020
Mesto bude mať po novom dve školy namiesto troch
Dvojica základných škôl s materskou školou (ZŠ s MŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Turčianske Teplice ku koncu letných prázdnin zanikne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.05 %