Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
24.02.2018 07:58

Trenčiansky kraj hľadá nové formy podpory práce s deťmi a mládežou


Logo TSK


Mladým ľuďom je potrebné vytvoriť vhodné podmienky na osobnostný rozvoj, musíme hľadať nové formy podpory práce s deťmi a mládežou. Na štvrtkovom zasadnutí Medzisektorovej pracovnej skupiny (MSPS) pre mládež Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) to povedal podpredseda TSK Jozef Božik.


Členovia pracovnej skupiny v rámci troch samostatných workshopov vyhodnotili minuloročné aktivity súvisiace s Koncepciou rozvoja práce s mládežou TSK a prijali Akčný plán na tento rok. V roku 2018 budú členovia MSPS pre mládež TSK klásť väčší dôraz najmä na sieťovanie aktérov v oblasti práce s mládežou a zvýšenie informovanosti prierezovo pre všetky oblasti obsiahnuté v koncepcii.       

Podľa riaditeľa odboru mládeže Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivana Hromadu pripravuje rezort školstva novelu zákona o podpore práce s mládežou. "Na úrade TSK sme si vypočuli návrhy a pripomienky k fungovaniu a kompetenciám regiónov v oblasti práce s mládežou. Tie by nám mali pomôcť vytvoriť účinný mechanizmus a zistiť, akým spôsobom sa dá podporiť práca s mládežou zo zákonnej úrovne,“ vysvetlil Hromada s tým, že zákon chcú pripraviť participatívnym spôsobom.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.01.2017
V bratislavskom kraji vyrastie unikátny rodinný park
Nový rodinný park v atraktívnej lokalite, ktorý bude mať zábavno-vzdelávací či oddychovo-rekreačný charakter, bude klásť dôraz na životné prostredie či ekológiu a určený bude predovšetkým pre rodiny s deťmi a mládež.
viac
28.04.2018
Poľovnícke dni predstavujú trofeje ulovené v levickom regióne
Vernisážou Poľovníctvo a príroda sa v piatok začal 22. ročník Levických poľovníckych dní. Okrem preparátov zveri a živočíchov sú na výstave prezentované aj trofeje ulovené v predchádzajúcej poľovníckej sezóne v okrese Levice.
viac
18.10.2018
Na tvorbe Akčného plánu transformácie regiónu horná Nitra pracuje tím expertov
Na pôde Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja v Trenčíne sa v stredu 17. októbra 2018 stretli členovia Pracovnej skupiny pre prípravu a implementáciu Akčného plánu transformácie regiónu horná Nitra, zástupcovia Slovenskej akadémie vied a ďalších zainteresovaných strán.
viac
30.04.2020
Štát by mohol vytvoriť 700-eurové voľnočasové poukazy
Vláda by mohla vytvoriť voľnočasové poukazy pre deti a mládež až vo výške okolo 700 eur ročne. V pléne Národnej rady (NR) SR to povedal poslanec Radovan Sloboda (SaS) s tým, že sekundárnym efektom takejto podpory by bola prirodzená obnova výstavby športovej infraštruktúry.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %