Streda 03.06.2020
Dnes má meniny 
Karolína
°C
25.03.2018 09:00

Sviatky jari na Liptove


Ilustračná snímka


Na Liptove si dovolenkári užijú sviatky jari nielen v tradičnom šate, ale aj v neočakávaných podobách. V Malinom Brde sa bude v retro štýle lyžovať zadarmo, na Chopok bude voziť maxi kraslica, v Tatralandii okrem morskej vody chystajú aj hľadanie tropického ovocia.


V Bešeňovej zase okrem vlnobitia potešia aj saunové show. Na Liptove sú stále veľmi dobré podmienky na lyžovanie, takže na svoje si prídu aj lyžiari, ktorí môžu dať svoju pomyselnú bodku za zimou práve počas Veľkej Noci. Záujem o ubytovanie je v tomto termíne obrovský a väčšina zariadení dopredáva posledné kapacity. Hostia si v hoteloch užijú nielen tradičnú veľkonočnú kuchyňu, ale aj animácie zamerané na tradičné zvyky spojené s Veľkou Nocou.

Vajíčka, voda a korbáče sú podstatné súčasti každej Veľkej Noci aj na Liptove. Sviatky jari v regióne, ktorý štatistiky zaraďujú k najnavštevovanejším na Slovensku, vie byť dokonale zimný, ale aj exoticky horúci. Ako je toto možné? Odpoveďou je široká ponuka atrakcií, ktoré stavili na tradičnosť aj originalitu.

 Lyžiarska sezóna na Malinom Brde bude vrcholiť veľkonočným víkendom 30. 3. -1. 4. 2018. V sobotu sa uskutoční  veľkonočný skialpinistický výšľap – preteky v disciplíne vertical pre športovú verejnosť v šiestich kategóriách. Vo Veľkonočnú nedeľu sa uskutočnia  tradičné lyžiarske preteky pre verejnosť Memoriál Jána Gregora. Tunajšia kabínková lanová dráha je už síce staršia dáma, ale stále vo výbornej kondícii. K jej 50-temu výročiu budú na Malinom Brde lyžiarske preteky pre verejnosť s retro výstrojom. Lákadlom bude možnosť zalyžovať si dokonca v tento deň zadarmo. Túto šancu majú všetci, ktorí v nedeľu do strediska zavítajú v retro oblečení a s retro lyžami. Sviatky jari v tomto stredisku budú pokračovať v pondelok veľkonočnou lyžovačkou.

 V Jasnej sa vo Veľkonočnú sobotu a nedeľu lyžiari povozia na Chopok zo severu aj z juhu kraslicou. Ide už o tradičný zvyk v tomto stredisku. Z liptovskej strany sa tak jedna kabína lanovky Funitel z Priehyby na Chopok odeje do špeciálneho veľkonočného šatu, ktorý sa dopĺňa aj atraktívnym programom. V sobotu vystúpia Liptovskí zbojníci, chystajú sa lyžiarske preteky pre verejnosť o Hrdinu lyžiarskej sezóny aj Demänovka Ratrak Stage. V nedeľu to bude uletená šibačka a oblievačka s obľúbeným Mirom Kasprzykom alias zbojníckym kapitánom.

„Veľká Noc je veľmi silný termín z pohľadu návštevnosti nášho regiónu. Keď sa dovolenkár rozhodne pre Liptov, tak zaručene nájde zaujímavý balík služieb a programu, ktorý spája tradičné prvky slávenia Veľkej Noci s lyžovačkou aj kúpaní. V podstate si u nás návštevníci užijú leto aj zimu v jednom. Kapacity sa na sviatky jari vždy dobre predávajú. Kto ešte váha, tak by určite mal zbystriť, nakoľko sa dopredávajú posledné kapacity. Odporúčam využiť aj centrálny rezervačný systém regiónu cez stránku visitliptov.sk,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Napriek vonkajším teplotám, ktoré majú od leta veľmi ďaleko sa na Liptove dá užiť horúca exotika. V tunajšej Tatralandii teplota neklesne pod 30 stupňov a akvapark sa zmení na veľkonočný ostrov. Na deti čakajú veľkonočné súťaže pod palmami, hľadanie vajíčok, exotická hudba, zábava v rytmoch veľkonočnej Hula hula tancovačky, ale aj potápanie v koralovom útese. Okrem toho sú pripravené kreatívne dielne s maľovaním vajíčok, drahokamov a rozličnými hrami s ananásmi či banánmi.

Bešeňovej stavili na tradičnú veľkonočnú oblievačku, pripravené sú remeselné stánky, tvorivé dielne pre deti, ale aj veľkonočné cvičenia vo vode aj mimo nej. Okrem denných saunových rituálov sa v sobotu chystajú v Bešeňovej na Veľkonočnú saunovú noc plnú prekvapení a najmä dokonalého relaxu a pohody. V nedeľu a v pondelok vystúpi ľudový súbor a v pondelok sa dokonca bude hľadať aj najlepší šibač a kúpač.

 Sviatky jari sa oplatí stráviť na horách aj vo vode, lebo Liptov bude opäť veľkonočne výnimočný...

Autor: (ts-region Liptov, OOCR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2016
Otvorením Barborskej cesty, Hodinovej veže a fontány sa začne sezóna
Otvorenie letnej turistickej sezóny v Banskej Bystrici bude v sobotu (30. 4.) nabité viacerými podujatiami a atrakciami.
viac
04.11.2016
Na Liptov sa bude lietať aj v zime
Maďarský WizzAir bude lietať medzi Londýnom a Popradom trikrát do týždňa aj počas zimy a lotyšský národný letecký dopravca airBaltic spojí v zime Tatry s Pobaltím raz v týždni.
viac
04.07.2017
Cyklovýlety po Liptove so sprievodcom
Krásy Liptova sa dajú spoznávať aj na dvoch kolesách. Na každú nedeľu počas leta Liptáci pripravili fakultatívne cyklovýlety so sprievodcom. To čo dovolenkárov isto poteší je fakt, že výlety po najkrajších trasách Liptova sú pre záujemcov bezplatné.
viac
07.03.2019
Liptovu to spočítali
Štatistický úrad SR zverejnil údaje o výsledkoch v cestovnom ruchu na Slovensku. Liptovu vyšli čísla opäť veľmi pozitívne. Počet prenocovaní za rok 2018 v regióne medziročne podrástol až o 6,67 percent na 1 719 368 a počet návštevníkov vyskočil až o 7,75 percent.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %