Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
17.02.2024 05:05

Súťaž mládeže o najlepší komiks z prostredia Poľany trvá do júna


Poľana v bublinách - informačný banner


Správa Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Poľana vyhlasuje výtvarnú súťaž o najlepší komiks z jej prostredia. Podnietiť má mládež k úvahám o tom, aký je ich vzťah k prírode a ako vnímajú život na území Poľany. Informovala o tom Lucia Miňová zo správy.


Dodala, že témou súťaže je krátky príbeh, vtipný moment či poučná zaujímavosť zachytené v komiksoch. Má to podnietiť kreativitu, dôvtip a obrazotvornosť mladých ľudí, ktorú dokáže rozpútať spolunažívanie ľudí a prírody na Poľane. Upriamiť má aj pozornosť detí a mládeže v regióne na skutočnosť, že žijú na území, ktoré je súčasťou svetovej siete lokalít UNESCO. "Ich domovina, ich Poľana, taká typická rozsiahlymi lesmi či pestrými lúkami s bohatou faunou a flórou," priblížila.         

Súťaž trvá do 14. júna a je určená pre žiakov druhého stupňa základných škôl, umeleckých škôl a študentov stredných škôl. Podľa Miňovej sa komiks stáva nástrojom, ako poukázať aj na zložitejšie témy z nadhľadu a spôsobom, ktorý je blízky mladým ľuďom. "Preto veríme, že získame pestrú paletu ilustrovaných príbehov, ktoré poukážu na vzájomný vzťah medzi človekom a prírodou?" poznamenala.         

Najlepšie práce sa stanú súčasťou oficiálnej propagácie Biosférickej rezervácie Poľana. Viac informácií o súťaži nájdu záujemcovia v podmienkach súťaže, ktoré sú na webovej stránke CHKO Poľana.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.11.2016
Ministerstvo udelí Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2016
Ministerstvo životného prostredia SR udelí 9. novembra 2016 v priestoroch historickej Radnice mesta Banská Bystrica Cenu Slovenskej republiky za krajinu 2016.
viac
15.06.2017
Slovensko má v udržateľnom turizme nevyužitý poklad
Slovensko zaznamenalo výrazný medzinárodný úspech. Prestížnu Cenu Michela Batissa 2017 za najlepší manažment biosférickej rezervácie UNESCO 2017 si prevzala riaditeľka Chránenej krajinnej oblasti – Biosférickej rezervácie Poľana Vladimíra Fabriciusová.
viac
09.07.2020
ŠIOV pripravil v rámci týždňa odborných zručností súťaž pre malé podniky
Štátny inštitút odborného vzdelávania (ŠIOV) pripravil pri príležitosti Európskeho týždňa odborných zručností súťaž zameranú na malé podniky, živnostníkov a sociálne podniky, ktoré prispievajú k rozvoju komunity a ochrane životného prostredia.
viac
20.10.2020
O cenu Európskeho týždňa mobility 2020 bojovali aj samosprávy
Do Európskeho týždňa mobility 2020 sa svojimi aktivitami a trvalými opatreniami zapojilo 55 samospráv. Najaktívnejšou samosprávou sa stala mestská časť Bratislavy – Ružinov, s originálnym podujatím uspelo aj mesto Senec a aj Levoča získala ocenenie v kategórii samospráv Efektívne trvalé opatrenie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %