Utorok 16.04.2024
Dnes má meniny 
Dana, Danica
°C
17.02.2024 05:05

Súťaž mládeže o najlepší komiks z prostredia Poľany trvá do júna


Poľana v bublinách - informačný banner


Správa Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Poľana vyhlasuje výtvarnú súťaž o najlepší komiks z jej prostredia. Podnietiť má mládež k úvahám o tom, aký je ich vzťah k prírode a ako vnímajú život na území Poľany. Informovala o tom Lucia Miňová zo správy.


Dodala, že témou súťaže je krátky príbeh, vtipný moment či poučná zaujímavosť zachytené v komiksoch. Má to podnietiť kreativitu, dôvtip a obrazotvornosť mladých ľudí, ktorú dokáže rozpútať spolunažívanie ľudí a prírody na Poľane. Upriamiť má aj pozornosť detí a mládeže v regióne na skutočnosť, že žijú na území, ktoré je súčasťou svetovej siete lokalít UNESCO. "Ich domovina, ich Poľana, taká typická rozsiahlymi lesmi či pestrými lúkami s bohatou faunou a flórou," priblížila.         

Súťaž trvá do 14. júna a je určená pre žiakov druhého stupňa základných škôl, umeleckých škôl a študentov stredných škôl. Podľa Miňovej sa komiks stáva nástrojom, ako poukázať aj na zložitejšie témy z nadhľadu a spôsobom, ktorý je blízky mladým ľuďom. "Preto veríme, že získame pestrú paletu ilustrovaných príbehov, ktoré poukážu na vzájomný vzťah medzi človekom a prírodou?" poznamenala.         

Najlepšie práce sa stanú súčasťou oficiálnej propagácie Biosférickej rezervácie Poľana. Viac informácií o súťaži nájdu záujemcovia v podmienkach súťaže, ktoré sú na webovej stránke CHKO Poľana.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.10.2017
Ministerstvo spustilo pilotný ročník súťaže ENVIROMESTO 2017
Ministerstvo životného prostredia SR pripravilo pre environmentálne aktívne mestá súťaž ENVIROMESTO 2017, ktorá bude prebiehať v jesenných mesiacoch.
viac
18.08.2020
Prispieva miestne podnikanie k rozvoju vašej komunity?
Prispieva miestne podnikanie k rozvoju vašej komunity a navyše má aj pozitívny prístup k ochrane životného prostredia? Dajte vedieť miestnym podnikateľom, že sa môžu zapojiť do súťaže so svojím príbehom a inšpirovať ostatných.
viac
25.08.2021
Nový ročník súťaže Zelený svet
Slovenská agentúra životného prostredia organizuje 26. ročník medzinárodnej súťaže výtvarnej tvorivosti detí a mládeže. Prostredníctvom témy Lokálnosť je naša budúcnosť vyzýva mladých ľudí, aby sa zamysleli nad pojmom „lokálnosť“. Termín uzávierky súťaže je 30. novembra 2021.
viac
15.04.2024
Národné kolo súťaže Mladých reportérov pre životné prostredie pozná víťazov
Klimatická zmena bola témou tohto ročníka súťaže Mladých reportérov pre životné prostredie. Odborná porota z takmer 70 príspevkov z celého Slovenska vybrala tie najlepšie, ktoré budú našu krajinu reprezentovať na medzinárodnej úrovni.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %