Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
03.05.2018 08:55

Sto rokov Československa


Deklarácia Slovenského Národa


Žilinská župa hľadá šikovných web dizajnérov cez študentskú súťaž. Študenti za najlepšiu webstránku o Martinskej deklarácii môžu vyhrať spolu až 1100 eur.


Žilinský samosprávny kraj pri príležitosti osláv stého výročia vzniku Československa a podpisu Martinskej deklarácie (30. 10. 1918) spustí špeciálnu webstránku www.martinskadeklaracia.sk. Tá by mala obsahovať informácie o bohatom sprievodnom programe k tomu významnému jubileu.

ŽSK sa rozhodol, že pri vytváraní internetovej stránky dá šancu talentovaným a kreatívnym stredoškolákom, ktorí sa môžu zapojiť do súťaže. „Mohli sme si jednoducho objednať firmu, ale na našich stredných školách máme mnoho mimoriadne šikovných študentov, ktorí už bežne vytvárajú či programujú internetové stránky a kvalitou neraz konkurujú profesionálom. Našou filozofiou je naozaj otvárať kraj pre všetkých, aby sa viac zapájali do správy veci verejných. Aj preto chceme mladých takto podporiť,“ uviedla žilinská županka Erika Jurinová.

Do súťaže o najlepší dizajn webstránky www.martinskadeklaracia.sk sa do 11. mája 2018 môžu prihlásiť maximálne päťčlenné tímy zo stredných škôl v Žilinskom kraji. Funkčný dizajn musí byť hotový do 8. júna. „Študentom sme chceli nechať čo najviac slobody. Takže sa môžu doslova kreatívne vybúriť. Jedinou podmienkou je využitie CMS systému WordPress a zapracovanie základného obsahu stránky. Ako to však spravia, je úplne na nich,“ dodáva projektový manažér pre oslavy Martinskej deklarácie Branislav Zacharides.

Ako ďalej dodal, študentov sa ŽSK snažil motivovať aj cenami. „Oceníme tri najlepšie návrhy. Všetky tri tímy získajú konzultácie s IT špecialistami, aby sa mohli ďalej zlepšovať. Víťazný tím k tomu získa 500 eur a individuálnu možno až strašidelnú prehliadku Oravského hradu na miesta, ktoré nie sú prístupné verejnosti,“ dodal Zacharides.

Druhý tím v poradí získa okrem spomínaných IT konzultácií 400 eur a voľné vstupenky na beznádejne vypredané predstavenie Národný cintorín Slovenského komorného divadla v Martine. Tretí tím v poradí dostane odmenu 200 eur a bezplatné školenie od IT profesionálov.

Podrobné propozície súťaže sú na www.martinskadeklaracia.sk 

Vytvorenie špecializovanej webstránky je súčasťou rozsiahleho župného projektu osláv stého výročia vzniku Československa. ŽSK pri tejto príležitosti usporiada sériu rôznych podujatí, konferencií, výstav, prednášok pre učiteľov dejepisu, následne aj pre študentov, v Martine budú pripravené tematické exkurzie pre školy, kultúrne inštitúcie budú mať špecializované výstavy a mnoho ďalších aktivít.

ŽSK sa bude podieľať na sprievodnom programe centrálnych osláv stého výročia Martinskej deklarácie 30. októbra, ktoré organizačne zabezpečuje Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Podmienky súťaže:

- súťažiť môžu dvoj- a viacčlenné tímy (1 tím = max. 5 osôb/1 škola);

- do vyhodnotenia súťaže postupujú všetky návrhy vypracované v termíne do 08. 06. 2018 do 15:00 hod., ktoré boli zaregistrované v termíne do 11. 05. 2018;

- tímy sa môžu prihlásiť na iveta.kacerova@zilinskazupa.sk;

- otázky technického charakteru: roman.kucerak@zilinskazupa.sk.

Odmeny:

Víťazi súťaže budú ocenení finančnými a vecnými cenami.

1. miesto – 500 EUR + odborné konzultácie ku vizuálnej prezentácii od IT špecialistov + voľný vstup na netradičnú, súkromnú prehliadku Oravského hradu;

2. miesto – 400 EUR + odborné konzultácie ku vizuálnej prezentácii od IT špecialistov + voľné lístky na predstavenie Národný cintorín v Slovenskom komornom divadle v Martine;

3. miesto – 200 EUR + odborné konzultácie ku vizuálnej prezentácii od IT špecialistov.

Autor: (ŽSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.02.2017
Výtvarné spektrum 2017
Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja aj tento rok vyhlasuje regionálne kolo súťaže „Výtvarné spektrum 2017“. Výtvarné spektrum je najprestížnejšou celoštátnou súťažou v oblasti neprofesionálnej výtvarnej tvorby na Slovensku.
viac
06.06.2017
Slovenskí študenti vyhrali so svojím vynálezom prestížnu súťaž
Parádne modely áut Porsche a Mercedes na hybridný pohon, ktoré vytvorili študenti SPŠ dopravnej vo Zvolene putovali v máji do Francúzska. Tam sa medzi tímami z celej Európy umiestnili vo svojej kategórii na prvom mieste.
viac
18.09.2019
Súťaž na autobusového dopravcu v Žilinskom kraji pomaly vrcholí
V novembri končia zmluvy autobusovým dopravcom v Žilinskom kraji. Župa súťaží nového dodávateľa na najbližšie dva roky. Županka Erika Jurinová zdôraznila, že cieľom otvorená a férová súťaž dopravcov pre Žilinský kraj.
viac
27.11.2020
Budovu gymnázia v Revúcej čaká úžasná premena
Banskobystrický samosprávny kraj už pozná víťaza architektonicko-dizajnérskej súťaže, ktorej cieľom bolo dať historickej budove a areálu Prvého slovenského literárneho gymnázia v Revúcej novú tvár a využitie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %