Pondelok 19.04.2021
Dnes má meniny 
Jela
°C
01.03.2021 01:15

Štartuje nová sezóna Trnavského bikesharingu


Snímka zdroj: (trnava.sk).


Od pondelka 1. marca začína v Trnave tretia sezóna Trnavského bikesharingu.


Ako uviedla hovorkyňa mesta Veronika Majtánová, vyše stovka žlto-zelených zdieľaných elektrobicyklov je vzhľadom na prijaté protipandemické opatrenia a obmedzenie pohybu prioritne určená užívateľom na jazdu do alebo z práce, ak si chcú zvoliť ekologický a praktický dopravný prostriedok.

Vlaňajšia sezóna bola práve pre pandémiu ochorenia COVID-19 prerušená. „Kredit, ktorý zaregistrovaným používateľom zostal z vlaňajška, sa im automaticky prenesie do tejto sezóny. Pokiaľ je vo výške aspoň jedného eura, nie je potrebné platiť tohtoročný sezónny poplatok,” informovala hovorkyňa.

Doplnila, že nových používateľov momentálne nie je možné pridávať. Na dokončenie registrácie je totiž potrebná osobná návšteva klientskeho centra na Mestskom úrade v Trnave z dôvodu podpisu zmluvy. Mestský úrad je však počas zákazu vychádzania pre verejnosť zatvorený. V cenníku výpožičiek bola upravená výška poplatku za odstavenie elektrobicykla mimo stanice, ostatné položky ostali nezmenené. Staníc na odstavenie elektrobicyklov je v súčasnosti po celom meste spolu 92.

Testovacia prevádzka Trnavského bikesharingu začala v auguste 2018 so 40 bicyklami, na jar nasledujúceho roku odštartovali jeho prvý ročník. Medzi obyvateľmi je tento spôsob prepravy obľúbený a počty denných výpožičiek pravidelne narastajú.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.07.2018
Tretí ročník podujatia Chovateľský deň v Skanzene Vychylovka – Nová Bystrica
Chovateľský deň v skanzene sa tento rok koná v nedeľu 15. júla 2018, opäť v skanzene Vychylovka, Nová Bystrica. Toto celodenné podujatie ponúka možnosť na jednom mieste vidieť naše národné plemená hospodárskych zvierat a psov, folklórne vystúpenia a ukážky remeselnej a ľudovo-umeleckej tvorby.
viac
07.10.2018
Tretí ročník Tour de Tokaj aj so zlatým Jozefom Metelkom
Len raz v roku majú bežci a cyklisti možnosť vyskúšať si trasu vedúcu cez tokajské vinice. Týždeň po košickom maratóne - 13. októbra 2018 - sa uskutoční tretí ročník rastúceho podujatia Tour de Tokaj. To spája krásu športu s krásou Košického regiónu a chuťou pravého tokajského vína.
viac
29.05.2020
Elektrobicykle trnavského bikesharingu budú v uliciach opäť od júna
Od pondelka 1. júna mesto Trnava opäť spúšťa prevádzku zdieľaných elektrobicyklov. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.
viac
11.03.2021
Arriva spúšťa od začiatku apríla systém zdieľaných bicyklov v Nitre
Spoločnosť Arriva spúšťa od 1. apríla plne funkčný systém zdieľaných bicyklov v meste Nitra. K doterajším siedmim pevným stanovištiam pribudne ďalších päť virtuálnych stanovíšť, pre užívateľov bude k dispozícii nová modernejšia aplikácia s názvom nextbike.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %