Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
23.03.2024 08:55

Staň sa hrdinom aj ty! Stačí ti na to približne 10 minút


Ilustračný výrez plagátu


Tradícia Dubnickej kvapky krvi pokračuje aj v tomto roku. V druhej polovici apríla sa dubnický dom kultúry opäť premení na zdravotnícke zariadenie, v ktorom sa z obyčajných ľudí stávajú hrdinovia. Chcete k nim patriť aj vy? Nájdite si „plus-mínus“ 10 minút a darujte krv.


Mesto Dubnica nad Váhom v spolupráci s Národnou transfúznou službou Slovenskej republiky organizuje 17. apríla ďalšie výjazdové darovanie krvi v priestoroch domu kultúry. Aj tentokrát prosíme záujemcov, aby sa v prípade, že sa chcú stať hrdinami, nahlásili mailom na adrese: lubomir.bobak@dubnica.eu.

Dubnická kvapka krvi má od tohto roka aj nový slogan, ktorý znie: Staň sa hrdinom za plus-mínus 10 minút. Približne toľko totiž trvá jeden odber. Práve ten však môže pre niekoho znamenať kľúčový zlom v živote. Prvodarcu môže tento krátky čas motivovať, aby sa stal pravidelným darcom a pre niekoho, kto krv potrebuje, to môže znamenať rozhodujúci okamih v jeho živote. Znamienka plus a mínus zas symbolizujú Rh faktor, ktorý môže byť pozitívny alebo negatívny.

Prečo sa stať darcom krvi?

Transfúziu krvi potrebujú obete havárií či úrazov, ale aj pacienti, ktorí sa liečia na leukémiu, onkologické choroby alebo ochorenia krvných buniek. Darovať krv znamená darovať život. Týmto jednoduchým spôsobom za plus-mínus 10 minút pomôžeme druhým ľuďom a sami nič nestratíme. Darovanú krv si ľudské telo nahradí v rozmedzí niekoľkých hodín.

Staň sa hrdinom aj ty.

 

Autor: (ts-Dubnica n/V, Ľubomír Bobák)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.02.2020
V Dubnici nad Váhom prebieha čistenie smetných nádob
S čistením nádob na sklený odpad začali technické služby mesta TSM Dubnica nad Váhom, s. r. o., v pondelok 17. februára 2020. Ako prvé prišli na rad kontajnery na sídlisku Centrum I, ktoré boli najviac znečistené a zájdené.
viac
14.08.2020
Cyklojazdu z Dubnice nad Váhom do Otrokovíc presunuli na september
Športové podujatie, počas ktorého poputujú obyvatelia Dubnice nad Váhom do moravského partnerského mesta Otrokovice, si svoje miesto v kalendári napokon nájde aj v tomto roku. Pandémia narušila pôvodné plány zrealizovať cyklojazdu v tradičnom júnovom termíne, na bicykle preto nasadnú 26. septembra.
viac
08.05.2021
Registrácia do projektu Do práce na bicykli v Dubnici opäť otvorená
Mesto Dubnica nad Váhom už tretí rok v poradí ponúka priaznivcom cyklistiky možnosť zapojiť sa do národnej kampane pod jeho hlavičkou.
viac
27.05.2021
Dubnica získala na výstavbu cyklotrasy viac ako 824-tisíc eur
Nový cyklistický chodník s dĺžkou 2,9 km prepojí mesto Dubnica nad Váhom napojením zo Štúrovej ulice s mestskou časťou Prejta bezpečným aj atraktívnym spôsobom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %