Utorok 02.03.2021
Dnes má meniny 
Anežka
°C
04.02.2021 09:20

Športové kluby v Nitre môžu žiadať o dotácie


Ilustračná snímka.


Športové kluby v Nitre môžu aj tento rok získať od mesta dotáciu na svoju činnosť. Radnica už zverejnila výzvy na predkladanie žiadostí, ktoré musia kluby podať najneskôr do 28. februára.


Mesto má na činnosť športovcov pripravených 600 000 eur. Túto sumu však ešte musí schváliť zastupiteľstvo na svojom rokovaní vo štvrtok 4. februára. „Okrem toho budeme schvaľovať dotácie, nie len pre šport, ale aj na kultúru, ochranu kultúrnych pamiatok, sociálnu oblasť a školstvo. Bude to v takej výške ako vlani, teda približne do jedného milióna eur. Veľmi ma teší, že sme napriek covidovým ťažkostiam a zníženým príjmom udržali tento štandard,” uviedol viceprimátor Daniel Balko.

Radnica má na prideľovanie dotácií pre športovcov vypracovaný bodovací systém, na základe ktorého sa prepočítava výška podpory, ktorú kluby od mesta napokon dostanú. „Podanie žiadosti neznamená automaticky nárok na dotáciu. Tá je riadne prepočítaná. Nastavili sme jasné pravidlá, takže vieme, že podporujeme športy, ktoré vychovávajú mládež a dorast, ktoré dosahujú kvalitné výsledky, určili sme, ktoré zo športov sú strategické... Okrem toho každý rok počúvame aj samotné kluby a pýtame sa, čo podľa nich treba vylepšiť, aby bol výpočet korektný. Myslím, že sa naozaj blížime k optimálnemu výpočtu dotácií, na základe ktorého dostanú kluby to, čo im prináleží,” vysvetlil Balko.

Ako zdôraznil, peniaze určené na dotácie nie sú jediným zdrojom, z ktorého sa šport v Nitre financuje. Ďalšie peniaze idú aj do športovej infraštruktúry, či na preplácanie energií v telocvičniach a ďalších športoviskách. „Na tieto účely sa už peniaze v rozpočte na rok 2021 vyčlenili. Mesto chce okrem toho čerpať aj deväťmiliónový úver, kde sú tiež prostriedky, ktoré chceme využiť na financovanie športovej infraštruktúry,” dodal Balko.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.01.2021
TTSK otvoril dotačnú výzvu v objeme 600 000 eur
Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vypísal výzvu na predkladanie žiadostí o dotácie z rozpočtu samosprávneho kraja. Výzva je smerovaná na podporu aktivít a rozvoja kraja v oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti a zdravotníctva.
viac
15.01.2021
Obce a mestá môžu o dotácie požiadať aj cez portál DCOM
Trnavská župa premiérovo umožnila obciam a mestám požiadať o dotácie zo svojho rozpočtu aj prostredníctvom Dátového centra obcí a miest (DCOM). Majú na to čas do 5. februára 2021.
viac
29.01.2021
Dotačné schémy TSK sú už otvorené
V rámci Dotačného systému Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), Participatívneho-komunitného rozpočtu TSK, Zelených očí a podpory zážitkového vzdelávania na stredných školách prerozdelí župa medzi žiadateľov v tomto roku takmer 700 tisíc eur.
viac
04.02.2021
Žiadosti o dotácie z Fondu PRO Senica možno podať do konca februára
Mestské zastupiteľstvo v Senici na svojom zasadnutí schválilo rozpočet, ktorý počíta s vyplácaním dotácií z Fondu PRO Senica v rovnakej výške, aká bola nastavená v minulom roku, čo predstavuje sumu 140 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %