Streda 01.02.2023
Dnes má meniny 
Tatiana
°C
04.02.2021 04:00

Žiadosti o dotácie z Fondu PRO Senica možno podať do konca februára


Mestský úrad v Senici.


Mestské zastupiteľstvo v Senici na svojom zasadnutí schválilo rozpočet, ktorý počíta s vyplácaním dotácií z Fondu PRO Senica v rovnakej výške, aká bola nastavená v minulom roku, čo predstavuje sumu 140 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.


Žiadosti o dotácie možno podať do konca februára.

„V minulom roku bolo z dôvodu mimoriadnej situácie zapríčinenej pandémiou ochorenia COVID-19 a výpadkom finančných príjmov samosprávy vyplácanie dotácií zrušené. Nový koronavírus nás síce trápi aj v roku 2021, napriek tomu sa s dotáciami v tomto roku počíta,” uviedla Moravcová.

O poskytnutie dotácií z rozpočtu mesta môžu právnické osoby, ktorých zakladateľom nie je mesto a podnikatelia podávať žiadosť do 28. februára. „Žiadosti sa musia týkať podpory na všeobecne prospešné služby alebo verejno-prospešné účely. Ide napr. o tvorbu, rozvoj, ochranu, obnovu a prezentáciu duchovných a kultúrnych hodnôt, ochranu ľudských práv a základných slobôd, vzdelávanie, výchovu a rozvoj telesnej kultúry, ale aj ďalšie,” informovala mestská hovorkyňa.

V minulom roku, kedy bolo pozastavené vyplácanie dotácií, do stanoveného termínu predložili oprávnené subjekty projekty v celkovej sume 292 338,60 eura. „Projektov do 3000 eur prišlo 86, dohromady žiadali 107 875,60 eura. O dotácie nad 3000 eur, o ktorých rozhoduje mestské zastupiteľstvo, sa uchádzala šestica subjektov, ktorá spolu žiadala 184 463 eur,” doplnila Moravcová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.02.2021
Envirofond predĺžil termín na predkladanie žiadostí na zateplenie
Environmentálny fond predĺžil termín na predkladanie žiadostí o dotácie pre "Zvyšovanie energetickej účinnosti existujúcich verejných budov vrátane zatepľovania" na 26. februára.
viac
04.02.2021
Športové kluby v Nitre môžu žiadať o dotácie
Športové kluby v Nitre môžu aj tento rok získať od mesta dotáciu na svoju činnosť. Radnica už zverejnila výzvy na predkladanie žiadostí, ktoré musia kluby podať najneskôr do 28. februára.
viac
13.07.2021
Beluša vytvorí viac miest pre aktívny oddych a šport
Obdobie letných prázdnin skôr evokuje relax a zmiernenie pracovného tempa. Podľa schváleného čerpania rezervného fondu a výdavkov obecného rozpočtu zo zasadnutia Obecného zastupiteľstva v Beluši v mesiaci jún to však v najväčšej obci Trenčianskeho kraja na „uhorkovú sezónu“ nevyzerá.
viac
12.01.2022
Občania Detvy môžu do konca januára predkladať žiadosti o dotáciu
Občania Detvy môžu do konca januára predkladať žiadosti o dotáciu z rozpočtu mesta na rok 2022. Samospráva môže poskytnúť peniaze na jednorazové projekty a akcie. Výzvu zverejňuje mesto na svojej oficiálnej webstránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.50 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.04 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.46 %