Štvrtok 23.05.2024
Dnes má meniny 
Želmíra
°C
30.05.2023 12:35

Ružinov plánuje v septembri otvoriť škôlku v projekte Ovocné sady


Ilustračná snímka: (tasr).


Bratislavský Ružinov by mal v septembri otvoriť novú materskú školu (MŠ) v rámci projektu Ovocné sady. Vytvorené sú štyri triedy s kapacitou 80 miest i školskou jedálňou.


Počas leta plánuje mestská časť mimoriadne prijímacie konanie. Uviedol to starosta Ružinova Martin Chren. Miestne zastupiteľstvo schválilo v máji návrh všeobecne záväzného nariadenia, ktorým škôlku zriaďuje.

"Ovocné sady sú nové sídlisko na Trnávke, kde má neďaleko letiska pribudnúť zhruba tisíc bytov. Nová škôlka je naozaj potrebná. Dnes je škôlka hotová, zariadená, zaplatená, pripravená a mala by byť zavkladovaná do katastra," skonštatoval Chren.

Materská škola je prvou škôlkou, ktorú mestská časť získala novým postupom, a to dohodou s developerom. V minulosti samospráva prijala uznesenie, ktorým je ochotná od developera odkúpiť škôlku v novom projekte za podmienky, že ju predá za polovicu reálne vynaložených nákladov na jej výstavbu. Vlani schválili miestni poslanci zámer odkúpenia priestorov za 950 000 eur. "Čiže aj samotný developer, ktorý do územia prináša nových obyvateľov, sa finančne podieľa na vzniku škôlky," poznamenal Chren.

Mestská časť je podľa informácií na svojom webe v súčasnosti zriaďovateľom 11 materských škôl s právnou subjektivitou (MŠ) so zriadenými 12 elokovanými pracoviskami a jednej materskej školy, ktorá je súčasťou základnej školy.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.12.2021
Petržalka odkúpi objekt v Slnečniciach na zriadenie novej škôlky
V bratislavskej Petržalke by mala v budúcnosti pribudnúť nová materská škola (MŠ), tentoraz v zóne Slnečnice. Jej kapacita by mala byť približne 70 detí.
viac
28.12.2021
V Ružinove by mohla pribudnúť nová materská škola
V bratislavskom Ružinove by mohla pribudnúť nová materská škola (MŠ). Vzniknúť by mohla v nebytových priestoroch bytového domu v rámci projektu Nuppu Jasmiini na Hraničnej ulici.
viac
13.05.2022
V Trnávke v Ružinove by mala pribudnúť nová materská škola
V bratislavskom Ružinove by mala pribudnúť ďalšia materská škola (MŠ). Vzniknúť by mohla v Trnávke, v nebytových priestoroch projektu Ovocné sady, ktoré by sa po dokončení výstavby skolaudovali na škôlku.
viac
02.08.2023
Ružinov otvorí novú MŠ, žiadosti je možné podávať do 13. augusta
Bratislavský Ružinov otvorí v septembri novú materskú školu (MŠ) na Ivanskej ceste, ktorá vznikla v rámci projektu Ovocné sady.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %