Nedeľa 17.11.2019
Dnes má meniny 
Klaudia
°C
03.10.2019 04:10

Remeselnícke trhy pri múroch Komárňanskej pevnosti


Ilustračný plagát


Oblastná organizácia cestovného ruchu Podunajsko organizuje 5. októbra (v sobotu) ďalšie Remeselnícke trhy, tentokrát na parkovisku pred Komárňanskou pevnosťou na Hradnej ulici. Turistická organizácia pripravuje toto podujatie už po 3. krát v tomto roku.


Cieľom týchto iniciatív je, aby sa miestni obyvatelia, ako aj turisti oboznámili s regionálnymi produktmi a remeselníkmi. Vybraný termín nie je náhodný, pretože do našej Ústrednej pevnosti zavíta okolo 750 turistov z Maďarska. Na trhoch sa môžete stretnúť s výrobkami: AF Manufaktúra - domácky vyrobené lekvare a iné výrobky, Pemak - makové výrobky, Chocomaze - kvalitne vyrobená čokoláda, Včelárstvo Fodor - bylinkové medy, Plant-B - vegánske sladké pochúťky, Tökmagmánia - výrobky z tekvice, Dedinské domáce cestoviny - ako už aj z názvu vyplýva prinesie domácky vyrobené cestoviny, Burning Angel Chili - ocenené chilli omáčky, Green Plantation - čerstvo pražená káva, Zamio - bio ovocné šťavy a iné výrobky, Pippi sweet flower gift box - medovníčky a iné dobroty, a Alexander Pajor - medové výrobky.  

Okrem producentov sa trhov taktiež zúčastnia aj remeselníci tvorivých dielní. Nemôžu chýbať háčkované zvieratká od NoMini a Horgolzsó, náramky od Handmade Jewellery by K. Pali, veci pre deti od Gizka kézműves műhely a pletené košíky od Kiss Melinda, krásne doplnky od Dalma's papillo - Accessories made with love, FehérKE predstaví ručne vyrábané šperky a domácky vyrobené, voňavé mydlá vám predstavia Slovenské mydlá.  

Na trhoch sa zúčastní aj Maja Planet a NAKO Craftroom s ekologickými spotrebnými predmetmi.  

Remeselníci čakajú záujemcov od 9. do 13. hod.  na parkovisku vedľa brány pevnosti (v prípade vysokého záujmu môže udalosť trvať aj dlhšie). V prípade nepriaznivého počasia bude udalosť uskutočnená na zastrešenom trhovisku za budovou mestskej polície (Hradná ul).  

V rámci podujatia sa uskutoční aj Mikrofest 480, na ktorom bude v centre pozornosti ekologický životný štýl. Pre tento účel vám organizátori pripravia dva workshopy, prvý v predpoludní od 10. hod. do 12. hod, kde nepotrebné tričko budete ho môcť premeniť na nákupnú tašku bez šijacieho stroja. Popoludní od 13. hod.  vám ukážu, ako môžete vyrobiť aj jednorazové odličovacie tampóny.  

Ako sprievodný program bude  v spolupráci s EZÚS Pons Danubii pripravená jedinečná možnosť oboznámiť sa s pevnosťou pomocou virtuálnej reality. Stanete sa návštevníkom pevnosti cez špeciálne okuliare.  

Organizátori dúfajú, že táto akcia bude mať úspech u stále väčšieho počtu ľudí, ktorí budú dôverovať miestnym producentom a remeselníkom.  

V prípade nepriaznivého počasia aktuálne inormácie budú zverejnené na stránke https://www.facebook.com/visitdanube.

 

 

Autor: Zdroj: komarno.sk


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.07.2016
Devín bude v sobotu ríbezľový
Na sobotňajšom podujatí sa bude prezentovať samotná ríbezľa ako aj rôzne výrobky z tohto ovocia.
viac
07.12.2016
Dotácie umožnili mestu pokračovať v obnove najvýznamnejších kultúrnych pamiatok
Mesto Komárno aj v tomto roku pokračovalo v obnove Župného domu, Starej a Novej pevnosti, najvýznamnejších kultúrnych pamiatok na území mesta.
viac
03.04.2017
Veľkonočné trhy na Námestí SNP obohatia aj Potulky mestom
Banskobystrické Námestie SNP ožije 4. apríla veľkonočnými trhmi, čo je predzvesťou obdobia Veľkej noci, ktorá je v kresťanstve najdôležitejším cirkevným sviatkom.
viac
07.12.2017
Úrad PSK sa zmenil na vianočné trhovisko
Na Úrade Prešovského samosprávneho kraja sa v stredu 6. decembra symbolicky rozsvietil vianočný stromček. Stalo sa tak v rámci tradičných vianočných trhov, ktoré sú prezentáciou zariadení poskytovateľov sociálnych služieb.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %