Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
16.06.2020 01:40

PSK má byť "smart", efektívnejší a inovatívnejší


Úrad Prešovského samosprávneho kraja.


Zefektívnenie verejnej správy má byť výsledkom projektu "Smart PSK – Kvalitnejšia budúcnosť", s ktorým Prešovský samosprávny kraj (PSK) uspel vo výzve ministerstva vnútra Inteligentnejší a lepší samosprávny kraj.


Súčasťou aktivít krytých sumou 3,1 milióna eur má byť zavedenie nových prístupov a informačno-technologických nástrojov, zvýšenie kvalít dvoch vybraných stredných škôl či vzdelávanie zamestnancov kraja "šité na mieru". O projekte informovala Lea Heilová z oddelenia komunikácie a propagácie Úradu PSK.

„Projekt sa bude realizovať prostredníctvom štyroch aktivít. Tie pozostávajú z nastavenia procesov, zavedenia systémov a politík, taktiež zavedenia systémov riadenia kvality, vzdelávania zamestnancov, ale aj vybudovania a podpory implementačnej kapacity pre Iniciatívu Catching-up regions,” priblížila rámec projektu s tým, že Úrad PSK už počas prípravného roka niektoré z procesov zaviedol. Ako príklad uviedla vznik odboru strategického rozvoja a projektového riadenia.

V rámci hodnotenia kvality sa má na dvoch vybraných krajských stredných školách zaviesť spoločný systém, tzv. model CAF. „Jeho úlohou je zvýšiť kvalitu a efektívnosť na jednotlivých školách, tiež umožniť rozvíjanie schopností a zručností zamestnancov,” vysvetlila.

Pri vzdelávaní tiež kraj počíta s účasťou svojich zamestnancov na medzinárodných konferenciách. „Víziou je inšpirovať sa príkladmi dobrej praxe v zahraničí a implementovať ich v Prešovskom kraji,” predstavila Heilová očakávania.

Ako k projektu uviedol predseda PSK Milan Majerský, kraj počas prípravného roka zmenil nielen organizačnú štruktúru, ale aj niektoré vnútorné procesy. „Od implementácie si sľubujem efektívnejšie fungovanie verejnej správy a zjednodušenie procesov na všetkých úrovniach. Zároveň som presvedčený, že vo vzťahu k občanovi sa nám vďaka tomuto projektu podarí byť otvorenejšou samosprávou,” uzavrel.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.12.2020
Vzdelávací program pre odborných a pedagogických zamestnancov škôl
Výskumný ústav detskej psychológie a patopsychológie v rámci Národného projektu Štandardy otvára vo februári 2021 tretie kolo vzdelávacieho programu „Inovatívne prvky v kariérovej výchove a kariérovom poradenstve pre školy”.
viac
02.03.2021
Študenti pomáhajú svojim učiteľom
Mladí ľudia z Petržalského mládežníckeho parlamentu uzatvorili prvý cyklus webinárov pre učiteľov základných a stredných škôl s názvom „Ako kreatívne používať online nástroje vo vyučovaní”.
viac
11.03.2021
Ministerstvo školstva investuje ďalších 8 miliónov eur na asistentov učiteľa
Ministerstvo školstva spúšťa premenu poradenského systému pre deti a žiakov. Súčasný rozdvojený systém postupne nahradí systém, v ktorom dieťa dostane komplexnú starostlivosť „pod jednou strechou“.
viac
14.06.2021
PSK má do duálneho vzdelávania zapojených 809 žiakov
Prešovský samosprávny kraj (PSK) zaznamenal v aktuálnom školskom roku vo svojich stredných školách napriek pandémii vyššie počty nových žiakov zapojených do systému duálneho vzdelávania.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %