Pondelok 06.12.2021
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
24.08.2021 12:15

Príďte diskutovať o budúcnosti Európy do Prešova v rámci Roadshow 2021


Na snímke podujatie Roadshow naprieč Slovenskom – diskusia o budúcnosti Európy smeruje do regiónov na Námestí Andreja Hlinku v Žiline dňa 23. augusta. Snímka zdroj: (tasr).


V rámci Konferencie o budúcnosti Európy pripravil rezort diplomacie letnú roadshow po Slovensku s centrálnou témou "V akej Európe chceš žiť ty?". Jednou z jej zastávok bude aj mesto Prešov.


Cieľom roadshow je zaujímavými debatami, súťažami a zábavou pre všetky vekové kategórie osloviť čo najviac našich občanov žijúcich v regiónoch Slovenska. Jej súčasťou bude spoločná diskusia o tom, čo pre nás členstvo v EÚ znamená, čo nám prináša, ale najmä o tom, akú Úniu chcú naši občania v budúcnosti mať.

Roadshow tiež ponúka výbornú príležitosť vyjadriť svoj názor na fungovanie Európskej únie, jednak priamo počas diskusie v slovenských mestách a obciach, ale aj pomocou online platformy futureu.europa.eu.

Jednou zo zastávok Roadshow 2021 bude aj mesto Prešov. Diskutovať o témach týkajúcich sa Európskej únie budete môcť v utorok 24. augusta 2021 popoludní pri Južnom parku (Hlavná ulica č. 51).

Diskutovať budete môcť so zaujímavými hosťami, vrátane predstaviteľov verejného života, rezortu diplomacie poslancov Národnej rady SR a Európskeho parlamentu, ako aj so zástupcami európskych inštitúcií na Slovensku a mnohými ďalšími.

Súčasťou programu budú aj sprievodné kultúrne a interaktívne podujatia, súťaže a hry.

Viac informácií nájdete TU: https://www.mzv.sk/roadshow2021

 

i_6456411.jpg

Autor: (Vladimír TOMEK, hovorca mesta Prešov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.01.2021
Na ceste k reforme verejnej správy a európskej integrácii
Pozvánka na online konferenciu ,,Na ceste k reforme verejnej správy a európskej integrácii“.
viac
19.02.2021
Európska komisia: Zimná hospodárska prognóza
Európska komisia minulý týždeň zverejnila Zimnú hospodársku prognózu, podľa ktorej sa očakáva nárast hospodárstva eurozóny a EÚ v rokoch 2021 a 2022. Očakáva sa, že slovenská ekonomika sa dostane na svoju predpandemickú úroveň do konca roka 2021 a v roku 2022 porastie.
viac
05.05.2021
Netradičné oslavy Dňa Európy na Slovensku sa blížia
Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku aj tento rok pripravuje v spolupráci so svojimi partnermi oslavy Dňa Európy. Budú prebiehať od 6. mája a obsiahnu množstvo prevažne online podujatí a aktivít. Všetko za dodržania prísnych opatrení na spomalenie šírenia koronavírusu.
viac
16.07.2021
Plán obnovy dostal oficiálne zelenú
Plán obnovy a odolnosti SR dostal oficiálne zelenú aj od ostatných členských štátov EÚ na rokovaní Rady pre hospodárske a finančné záležitosti, čím sa ukončil schvaľovací proces.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %