Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
12.06.2024 04:30

Pri tvorbe nového PHRSR zohľadní samospráva aj názory obyvateľov


Ilustračná snímka (TASR)


Obyvatelia Banskej Štiavnice môžu prostredníctvom dotazníkov vyjadriť svoj názor, v ktorých oblastiach by sa malo mesto rozvíjať, a, naopak, aké sú jeho silné stránky. Názory obyvateľov zohľadní banskoštiavnická samospráva pri tvorbe nového strategického dokumentu. Informovala o tom radnica.


Mesto totiž pripravuje nový Plán hospodárskeho rozvoja a sociálneho rozvoja (PHRSR) mesta Banská Štiavnica na roky 2025 - 2035. "Aby bolo možné optimálne nastaviť aktivity potrebné na rozvoj mesta v nasledujúcom období, je potrebné poznať potreby a názory obyvateľov na to, čo je potrebné v meste zlepšiť, rozvíjať, do čoho investovať, čo nové priniesť, respektíve naopak, s čím ste spokojní a do čoho už investovať netreba," uviedla radnica.         

Dotazník nájdu obyvatelia na oficiálnej internetovej stránke mesta. Svoje názory prostredníctvom dotazníka môžu obyvatelia samospráve posielať do 15. júla.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.09.2016
Amplión prinesie do mesta 40 programov na desiatich scénach
Banskú Štiavnicu čakajú tri dni plné divadelnej zábavy. S názvom Amplión sa tu dnes začína prvý festival kabaretných divadiel a pouličného umenia na Slovensku.
viac
21.05.2018
Starý zámok opäť ožije remeslami a zábavou
Banská Štiavnica opäť ožije remeslami, zábavou a tradíciami. V dňoch 25. a 26. mája sa bude v Starom zámku konať 21. ročník Festivalu kumštu, remesla a zábavy, ktorý pre verejnosť pripravuje Slovenské banské múzeum a občianske združenie Iniciatíva za živé mesto.
viac
10.02.2019
Počas jarných prázdnin ponúkne múzeum špeciálnu ponuku
Pracovníci Slovenského banského múzea (SBM) v Banskej Štiavnici si pre prázdninujúcich školákov pripravili špeciálny program. V termíne od 20. februára do 8. marca ponúknu vo svojich expozíciách viacero akcií venovaných rodinám s deťmi.
viac
20.05.2019
Starý zámok ožije remeslami a zábavou
Starý zámok v Banskej Štiavnici sa stane koncom tohto týždňa dejiskom zábavy a miestom stretnutia remeselníkov. V piatok (24. 5.) a v sobotu (25. 5.) sa tam bude konať 22. ročník Festivalu kumštu, remesla a zábavy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %