Piatok 06.12.2019
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
01.03.2018 08:04

Banská Štiavnica je jedným z troch finalistov súťaže Mesto kultúry 2019


Ilustračná snímka (msu)


Mesto Banská Štiavnica je jedným z troch finalistov, ktorí zabojujú o titul Mesto kultúry 2019. O víťazstvo v projekte Fondu na podporu umenia sa bude uchádzať spolu s Novými Zámkami a Spišskou Novou Vsou.


 Cieľom projektu je podporiť jedno slovenské mesto, v ktorom sa bude po celý rok konať súbor umeleckých a kultúrnych aktivít, podujatí a prezentácií.       

Banská Štiavnica sa do súťaže zapojila s projektom Renovácia identity, na ktorom robilo mesto s viacerými partnermi z neziskového sektora. Chce ním osloviť nielen domáce, ale aj celoslovenské či zahraničné publikum.      

 "Nás samozrejme teší, že sme sa dostali medzi tri mestá, ktorých projekty boli najlepšie. Teší nás dôvera komisie a obzvlášť si to ceníme kvôli tomu, že projekt je výsledkom kolektívnej práce ľudí z rôznych oblastí," uviedol Rastislav Marko, vedúci Oddelenia kultúry, športu a mediálnej komunikácie Mestského úradu v Banskej Štiavnici.       

Zároveň podotkol, že sa budú snažiť rozpracovať projekt tak, aby presvedčil komisiu o tom, že je najlepší. "Urobíme všetko pre to, aby sa to podarilo," dodal.       

Fond na podporu umenia na sociálnej sieti informoval, že do prvého kola súťaže bolo podaných celkovo osem žiadostí, pričom jedna bola vyradená z formálnych dôvodov. Z nich nezávislá odborná komisia vybrala tri postupujúce mestá. Banská Štiavnica, Nové Zámky a Spišská Nová Ves teraz majú svoje projekty do 20. mája rozpracovať a v júni Fond na podporu umenia rozhodne o definitívnom víťazovi pilotného programu Mesto kultúry 2019.       

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.12.2017
Košice získali titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva 2019
Primátor mesta Košice Richard Raši v írskom Sligu, ktoré je aktuálnym Európskym hlavným mestom dobrovoľníctva, prevzal od zástupcov Európskeho dobrovoľníckeho centra so sídlom v Bruseli titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva – Košice 2019.
viac
11.01.2019
Mesto kultúry otvorí burza rodinného striebra
Slávnostným ceremoniálom na Námestí sv. Trojice v Banskej Štiavnici a inscenovaným výkupom príbehov obyvateľov mesta na účel ich umeleckého stvárnenia odštartuje 19. januára historicky prvé Mesto kultúry Slovenskej republiky.
viac
05.02.2019
Zimné 4 živly budú venované téme nula
Hrané, dokumentárne aj experimentálne filmy, ktoré vo svojom programe ponúkne tohtoročný Zimný filmový festival 4 živly, bude spájať téma nula. V poradí 8. ročník podujatia sa bude v Banskej Štiavnici konať v dňoch 22. až 24. februára.
viac
11.09.2019
Od jazzu cez post rock až k black metalu - NU SOUND OF VISEGRAD
Tretí koncert zo série Nu Sound of Visegrad v rámci v rámci aktivít Banská Štiavnica – Mesto Kultúry 2019 – ponúkne zaujímavé spojenia. Gitarovú hudbu s rôznymi fúziami: black metal, drum and bass, post rock, free jazz.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %