Utorok 16.04.2024
Dnes má meniny 
Dana, Danica
°C
17.02.2024 01:00

Pri komunitnom centre je schránka na hygienické pomôcky


Ilustračná snímka, zdroj: mesto Dunajská Streda


Dievčatám a ženám žijúcim v sociálnej chudobe má pomôcť výdajňa hygienických pomôcok, ktorú umiestnili pri vchode do komunitného centra (KC) na Kračanskej ceste v Dunajskej Strede. Informuje o tom mesto na sociálnej sieti.


Automatická schránka, ktorá je deviatou svojho druhu na Slovensku, ponúka bezplatne menštruačné vložky, ale aj informácie k nim. Ženy sa dočítajú, akým spôsobom sa používajú, aká je potrebná hygiena, v akých intervaloch je nutná výmena a tiež nájdu návod na likvidáciu. Mesto ponúka k informácii na webe aj krátky videoklip o fungovaní schránky.         

Na projekte spolupracovali nezisková organizácia venujúca sa vzťahovej a sexuálnej výchove InTYMYta, občianske združenie Prima a mesto Dunajská Streda. KC poskytuje komplexné komunitné a sociálne služby so zameraním hlavne na marginalizované skupiny obyvateľstva, s osobitným dôrazom na marginalizovanú rómsku komunitu v meste.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.08.2017
V osade Podskalka pri Humennom vybudujú komunitné centrum
Humenská radnica uspela so žiadosťou o nenávratný finančný príspevok vo výške približne 250.000 eur na vybudovanie nového komunitného centra (KC) pre deti a mládež v osade Podskalka. Informovala o tom Michaela Dochánová z tlačového referátu mesta.
viac
01.11.2018
Mesto získalo dotáciu na výstavbu komunitného centra z fondov EÚ
Mesto Spišská Belá získalo nenávratný finančný príspevok z fondov Európskej únie v rámci operačného programu Ľudské zdroje vo výške viac ako 330.000 eur na výstavbu komunitného centra. To by malo podľa primátora Štefana Bieľaka vyrásť v areáli bývalej kolkárne na Tatranskej ulici.
viac
02.03.2020
V komunitnom centre zahájili kurz šitia pre nezamestnaných
V komunitnom centre v obci Lenartov v Bardejovskom okrese otvorili v pondelok kurz šitia pre nezamestnaných. Podľa starostky Jany Bľandovej ide v poradí o piaty kurz, ktorý organizujú.
viac
27.05.2020
Klientske centrum a pokladnica mestského úradu budú otvorené dlhšie
Klientske centrum a pokladnica Mestského úradu (MsÚ) v Trnave budú otvorené každý pracovný deň od 8.00 do 16.00 h. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %