Štvrtok 30.11.2023
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
25.01.2023 03:20

Prešov pozná víťaza verejného obstarávania na výstavbu futbalového štadióna


Snímka zdroj: (Mesto Prešov).


Mesto Prešov sa priblížilo k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna Futbal Tatran Aréna je spoločnosť AVA-stav.


Návrh zmluvy bude predložený na rokovanie do mestského aj krajského zastupiteľstva. Následne bude predložená žiadosť o stanovisko na Protimonopolný úrad SR. Informovala o tom hovorkyňa mesta Terézia Rácová.

Spoločnosť Futbal Tatran Aréna ukončila proces hodnotenia ponúk v rámci verejného obstarávania na prvú a druhú etapu výstavby nového futbalového štadióna III. kategórie UEFA. Postaviť by ho mala spoločnosť AVA-stav, ktorá sa stala víťazom oboch častí verejného obstarávania.

"Dobrou správou je, že už poznáme víťaza verejného obstarávania a taktiež, že vysúťažená cena je nižšia ako predpokladaná hodnota zákazky. Vďaka tomu môžeme pristúpiť k ďalším nevyhnutným krokom a rokovaniam, ktoré budú náročné, ale verím, že povedú k úspešnej výstavbe futbalového štadióna," uviedol primátor mesta Prešov František Oľha.

Prvá etapa výstavby zahŕňa napríklad realizáciu hlavnej tribúny, hracej plochy, zemné práce a základy stožiarov osvetlenia, vstupných brán a turniketov, zemné práce a základy vstaviek – tribúna B, C, D, energobloku, vykurovania trávnika, ako aj parkoviska na Čapajevovej ulici.

Víťazná ponuka na prvú etapu výstavby novej futbalovej arény je vo výške 16.381.973,04 eura bez DPH, pričom je podľa radnice nižšia o 109.286,96 eura bez DPH v porovnaní s predpokladanou hodnotou zákazky. Lehota výstavba je 12 mesiacov od prevzatia staveniska.

Druhá etapa výstavby zahŕňa realizáciu tribúny B, C, D, stožiare osvetlenia, vstavky tribúny B, C, D, verejné osvetlenie, úpravy parkoviska na Björnsonovej  ulici, oporného múra, oplotenia, vnútornej komunikácie, drobnej architektúry a sadových úprav.

Víťazná ponuka na druhú etapu výstavby nového futbalového štadióna je vo výške 4.828.236,96 eura bez DPH, pričom je podľa radnice nižšia o 373.734,04 eura bez DPH v porovnaní s predpokladanou hodnotou zákazky. Lehota výstavby je šesť mesiacov od prevzatia staveniska.

Poslanci mestského zastupiteľstva a Zastupiteľstva Prešovského samosprávneho kraja budú rokovať o schválení uzavretia oboch zmlúv a zároveň rozhodnú o financovaní prvej etapy výstavby štadióna. Následne spoločnosť Futbal Tatran Aréna bude môcť podpísať zmluvu s víťazom verejného obstarávania. Zmluva na prvú etapu však nadobudne účinnosť až po posúdení a doručení stanoviska Protimonopolného úradu SR k ad hoc štátnej pomoci. Následne dôjde k odovzdaniu staveniska zhotoviteľovi.

Nový futbalový štadión bude mať kapacitu takmer 6500 divákov. Hlavná tribúna štadióna bude jedinečná svojím architektonickým prevedením, pretože nebude kopírovať žiadnu inú futbalovú arénu v rámci Európy a tým bude príznačná pre mesto Prešov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.10.2020
Mesto vykupuje pozemky na centrálny mestský park
Do konca roka chce mesto Prešov získať ďalšiu časť pozemkov na okraji sídliska Sekčov. Ako uviedol hovorca mesta Vladimír Tomek, v budúcnosti tam má vyrásť centrálny mestský park.
viac
14.11.2020
Prešov už pozná víťaza VO na výstavbu futbalového štadióna
Mesto Prešov je o krok bližšie k výstavbe nového futbalového štadióna. Víťazom verejného obstarávania na výstavbu štadióna FUTBAL TATRAN ARÉNA je spoločnosť AVA-stav, s. r. o.
viac
24.01.2023
Mesto plánuje postaviť zimný štadión
Mesto Dunajská Streda prostredníctvom svojej spoločnosti Municipal Real Estate Dunajská Streda, ktorej je jediným vlastníkom, plánuje postaviť zimný štadión. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnil Úrad pre verejné obstarávanie.
viac
16.06.2023
FNPŠ schválil mestu dotáciu na výstavbu futbalového štadióna
Správna rada Fondu na podporu športu (FNPŠ) schválila mestu Prešov dotáciu vo výške viac ako 4,8 milióna eur na financovanie futbalového štadióna Futbal Tatran Aréna. Informovala o tom hovorkyňa mesta Prešov Terézia Rácová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %