Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
11.06.2024 11:10

Podujatie Študuj dopravu sa koná v priestoroch Múzea dopravy


Ilustračný výrez pútača


Podujatie s názvom Študuj dopravu sa uskutoční v utorok 11. júna v priestoroch Múzea dopravy v Bratislave od 9.00 do 13.00 hod.


Zvýšiť záujem žiakov o štúdium na stredných odborných školách a vysokých školách v oblasti dopravy je cieľom spoločného podujatia Ministerstva dopravy SR, rezortných zamestnávateľov vrátane železničných spoločností, rezortných stredných odborných škôl a vysokých škôl s názvom Študuj dopravu. Uskutoční sa v utorok 11. júna v priestoroch Múzea dopravy v Bratislave od 9.00 do 13.00 hod.

Návštevníkom podujatia, na ktoré je bezplatný vstup, predstavia vystavovatelia odbory vzdelávania z oblasti dopravy a poštových služieb, ktoré je možné študovať na rezortných stredných odborných školách, prípadne vysokých školách. Žiakom poskytnú aj kariérové poradenstvo s odporúčaním na ďalšie študijné smerovanie a výber povolania.

Súčasťou sprievodného programu budú informácie o povolaniach najmä v železničnej a cestnej doprave, riadenie rušňa prostredníctvom vlakového trenažéra a takisto aj prehliadka priestorov Múzea dopravy, ktoré oslavuje 25. výročie vzniku, vystavených rušňov a vozňov, autobusu, kamióna aj pojazdnej dielne. Záujemcovia sa môžu zúčastniť na dopravnej výchove, vyskúšajú si dopravné simulátory, virtuálnu realitu aj nácvik poskytovania prvej pomoci a svoje zručnosti a vedomosti si preveria v dopravných kvízoch, súťažiach a kreatívnych aktivitách.

Autor: (Zdroj: Ministerstvo dopravy SR, ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.11.2016
Do vianočnej dedinky na zámku Schloss Hof premáva autobus
Tento víkend otvorili Vianočnú dedinku na rakúskom zámku Schloss Hof neďaleko Bratislavy. Tradičné vianočné trhy budú sprístupnené každý víkend až do 18. decembra denne od 10. do 19. hodiny.
viac
13.03.2017
V Bratislave sa bude konať vedecké podujatie ku korunováciám uhorských kráľov
V utorok 14. marca o 16. hodine sa v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca bude konať vedecké podujatie „Bratislava – korunovačné mesto uhorských kráľov“.
viac
16.05.2017
Do múzeí v kraji vás odvezú mimoriadne bezplatné autobusy
Aj tento rok otvoria svoje brány múzeá a galérie počas podujatia Noc múzeí a galérií 2017, ktoré sa už po trinásty raz zapoja do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií.
viac
11.09.2020
V Rusovciach sa bude opäť cestovať do čias Rímskej ríše
V bratislavských Rusovciach sa v sobotu (12. 9.) návštevníci opäť vrátia o niekoľko storočí do minulosti. Konať sa tam bude totiž 23. ročník medzinárodného historického podujatia Rímske hry – Limes Day 2020.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %