Streda 15.07.2020
Dnes má meniny 
Henrich
°C
26.10.2016 09:15

Petíciou za bezpečnejší bratislavský lesopark


Bratislavský lesný park. Snímka zdroj: (wolf.sk).


Vyššiu transparentnosť a bezpečnosť pri polovačkách žiada od poslancov bratislavského mestského zastupiteľstva petičná akcia "Za reguláciu poľovníctva v lesoparku.“, ktorú spustilo LZ VLK Malé Karpaty spolu s obyvateľmi Bratislavy.


Bratislavský lesopark je veľmi obľúbeným miestom na krátkodobú rekreáciu. Počet návštevníkov každoročne rastie. Hlavným zámerom aktivistov je v súlade s týmto  trendom zvýšiť bezpečnosť návštevníkom lesoparku. Ako problematický vnímajú predovšetkým rozpor medzi  rannou a večernou turistikou, prípadne cykloturistikou a z pohľadu verejnosti nekontrolovaným poľovníctvom. Súčasný stav vytvára hrozby konfliktných stretov medzi poľovníkmi a rekreujúcou verejnosťou. Lesopark by mal byť k dispozícií predovšetkým širokej verejnosti, mal by poskytovať oddych a regeneráciu po ťažkom pracovnom týždni, či vytvárať bezpečný priestor pre trávenie krásnych chvíľ v kruhu svojich najbližších.

Petícia predovšetkým obsahuje nasledovné požiadavky:

• prevedenie výkonu práva poľovníctva zo súkromných rúk späť na organizáciu Mestské Lesy v Bratislave.

• reguláciu samotných poľovačiek, na 3 dni v týždni, mimo víkendov, s úplným obmedzením spoločných poľovačiek.

• vylúčenie možnosti streľby križujúcej turistické, cyklistické a aj neoznačené chodníky.

• zreteľné vyznačenie palebného koridoru pri streľbe z poľovných posedov.

• zavedenie povinnosti zverejňovania informácií o pripravovanej poľovačke, miesta a čašu lovu, druhu lovenej zveri, minimálne 5 dni pred plánovaným odstrelom na internetovej stránke Mestských Lesov v Bratislave v na to vyhradenej sekcii.

• zrealizovanie dvoch nepoľovných plôch, schválených Bratislavským magistrátom už v októbri 2014, no žiaľ do dnešného dňa neexistujúcich.

Petičnú akciu bude možné v prípade pekného počasia podporiť na infostánku, od soboty do utorka budúceho týždňa v Bratislave na Poštovej ulici. Aktivisti veria, že sa im v spolupráci s poslancami bratislavského magistrátu a za podpory bratislavskej verejnosti podarí všetky ich požiadavky zrealizovať.

Kontaktná osoba: Marek Poláček, LZ VLK Malé Karpaty, 0908 607 952, polacek.marek@gmail.com

Autor: (Marek POLÁČEK, LZ VLK Malé Karpaty)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.04.2016
Petíciu za zachovanie ostrova Sihoť podpísalo viac ako 2000 ľudí
Petíciu za zachovanie bratislavského ostrova Sihoť ako významného, strategického a najstaršieho vodárenského zdroja podpísalo za prvé tri dni od jej spustenia viac ako 2000 ľudí.
viac
30.01.2017
Nové Mesto používa proti snehu a ľadu ekologický zeolit s ekosoľou
Bratislavské Nové Mesto bojuje proti tohtoročnému snehu a ľadu na komunikáciách a chodníkoch vo svojej správe špeciálnou horninou zeolit. Tú zmiešava s ekologickou soľou, aby bola zmes šetrná k životnému prostrediu, faune i flóre.
viac
23.01.2018
Jazdecké hliadky dohliadajú na poriadok v bratislavskom lesoparku
Bratislavský lesopark, ktorý je súčasťou chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty nespí ani v tomto zimnom čase. Aj v tomto ročnom období ho denne navštívi množstvo ľudí, či už sú to športovci, mamičky s deťmi, psičkári, ale žiaľ aj tí, ktorí si z lesoparku robia jednu veľkú skládku odpadu.
viac
15.07.2019
Vysadíme 10-tis. drevín a vytvoríme aleje, tvrdia primátor i poslanci
Vysadenie 10-tis. nových drevín, vytvorenie troch nových mestských alejí, zabezpečenie kvalitnej údržby a starostlivosti o zeleň, príprava koncepcie bratislavských brehov či spracovanie opatrení na zníženie znečistenia ovzdušia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %