Piatok 01.12.2023
Dnes má meniny 
Edmund
°C
06.03.2023 11:40

Od apríla začne fungovať nový spôsob zberu separovaného odpadu


Ilustračná snímka.


Separovaný odpad sa v Piešťanoch od nasledujúceho mesiaca bude realizovať novým spôsobom.


Trojzber pre plasty, tetrapaky a kovy do jednej nádoby začne platiť súbežne s výmenou spoločnosti pre nakladanie so separovaným zberom, informoval o tom Martin Ričány z oddelenia komunikácie na piešťanskej radnici.

"Trojzber už funguje vo viacerých slovenských mestách," uviedol Ričány. Poslanci na schôdzi mestského zastupiteľstva v posledný februárový deň odsúhlasili aj ďalšie kroky. Počet zberných nádob sa na stojiskách pred obytnými domami a v rodinných domoch pritom meniť nebude, zostáva aj frekvencia vývozu. Nový spôsob zberu bude podľa radnice výhodný v tom, že obyvatelia budú mať dostatočný priestor na jeho ukladanie a spôsob zberu odpadov s cieľom znižovania nákladov bude efektívnejší.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.08.2016
Zberné dvory majú zabrániť vzniku nelegálnych skládok
Nové zberné dvory (ZD), ktoré spoločnosť KOSIT v Košiciach otvorila začiatkom júla na Magnezitárskej a Železiarenskej ulici v mestskej časti Košice - Šaca sa podľa vedenia osvedčili. Celkovo ich je v Košiciach v súčasnosti päť.
viac
16.11.2016
Rada ZMOS riešila aj skládkovanie a zrušenú výzvu
Pripravovaná novela zákona, ktorá hovorí o tom, že by sa malo čo najmenej odpadov ukladať na skládky a viac separovať, bola jedným z predmetov rokovaní Rady Združenia miesta a obcí Slovenska v Štrbskom Plese, ktorá zasadala 7. a 8. novembra.
viac
12.01.2017
V mestskej časti Turá Lúka zmenili systém zberu separovaného odpadu
V centrálnej zóne myjavskej mestskej časti Turá Lúka zmenili systém zberu separovaného odpadu. Doterajšie kontajnery nahradili od začiatku roka plastové vrecia.
viac
08.01.2021
V Bratislave spustia tento rok 2. etapu vrecového zberu separovaného odpadu
V Bratislave spustia v tomto roku druhú etapu zberu a odvozu vytriedeného odpadu z bratislavských rodinných domov tzv. vrecovým systémom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %