Nedeľa 19.05.2024
Dnes má meniny 
Gertrúda
°C
06.03.2023 11:40

Od apríla začne fungovať nový spôsob zberu separovaného odpadu


Ilustračná snímka.


Separovaný odpad sa v Piešťanoch od nasledujúceho mesiaca bude realizovať novým spôsobom.


Trojzber pre plasty, tetrapaky a kovy do jednej nádoby začne platiť súbežne s výmenou spoločnosti pre nakladanie so separovaným zberom, informoval o tom Martin Ričány z oddelenia komunikácie na piešťanskej radnici.

"Trojzber už funguje vo viacerých slovenských mestách," uviedol Ričány. Poslanci na schôdzi mestského zastupiteľstva v posledný februárový deň odsúhlasili aj ďalšie kroky. Počet zberných nádob sa na stojiskách pred obytnými domami a v rodinných domoch pritom meniť nebude, zostáva aj frekvencia vývozu. Nový spôsob zberu bude podľa radnice výhodný v tom, že obyvatelia budú mať dostatočný priestor na jeho ukladanie a spôsob zberu odpadov s cieľom znižovania nákladov bude efektívnejší.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.03.2017
Humenné podporuje svojich obyvateľov v recyklácii odpadu
Humenská samospráva podporuje občanov v recyklácii odpadu v meste. Za získané finančné prostriedky z Recyklačného fondu nakúpi obyvateľom 3000 setov tašiek určených na vybrané druhy separovaného odpadu a 7500 balení kuchynských utierok.
viac
18.07.2017
V Leviciach odmeňovali substrátom za triedenie odpadu
V priebehu júla si môže levická domácnosť rodinného domu, ktorá triedi komunálny odpad, vyzdvihnúť 50-litrové vrece substrátu s aktívnym humusom. Podmienkou však bolo, aby počas vývozu triedeného zberu od 26. do 30. júna, „vyložila“ pred dom aspoň jedno vrece plastov, papiera alebo skla.
viac
12.01.2018
V Leviciach plánujú spustiť osvetovú kampaň na podporu separovania odpadu
Levická radnica chce v priebehu roka 2018 rozbehnúť osvetovú kampaň, pomocou ktorej bude obyvateľom mesta vysvetľovať prínosy separovania odpadu.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %