Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
30.04.2024 03:05

Mesto chce, aby sa kontajnery na separovaný odpad mohli zamykať


Ilustračná snímka, zdroj: Odpady-portal.sk


Novozámocká radnica chce, aby kontajnery na separovaný odpad v meste boli uzamykateľné. Prístup k nim by mali iba obyvatelia danej lokality, ktorí si ich otvoria pomocou čipu.


Ako uviedol mestský úrad, takýmto spôsobom sa vytriedený odpad lepšie ochráni pred vandalizmom či znečistením inými odpadmi. Mesto už pripravuje projekt, na ktorý chce získať financie z Programu Slovensko. "Celková výška oprávnených výdavkov je viac ako 480.000 eur. V prípade úspešnej žiadosti by bolo spolufinancovanie mesta vo výške osem percent, teda 38.641 eur," informoval magistrát.         

Realizáciou projektu sa podľa radnice zvýši množstvo vytriedeného odpadu a minimalizuje sa zneužívanie kontajnerov. "Uzamknuté kontajnery minimalizujú riziko neoprávneného prístupu a miešania jednotlivých zložiek separovaného odpadu. Uzamknuté kontajnery tiež chránia obsah pred dažďom či vetrom, ale aj pred neporiadkom a vandalizmom," doplnila radnica.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.07.2016
Nové Zámky od septembra zastavia vývoz komunálneho odpadu neplatičom
Takmer milión eur dlhovali ku koncu minulého roka občania a podnikatelia mestu Nové Zámky za vývoz komunálneho odpadu.
viac
16.07.2020
Mesto Stará Ľubovňa má nové stojiská na kontajnery
Mesto Stará Ľubovňa má nové stojiská na kontajnery, ktoré v týchto dňoch pribudli na sídlisku Západ a sídlisku Východ. Informuje o tom radnica na svojej webovej stránke.
viac
01.08.2020
Mesto zavádza pilotný projekt zberu triedeného kuchynského bioodpadu
Mesto Nové Zámky zavádza od začiatku augusta pilotný projekt zberu triedeného kuchynského bioodpadu. Do konca septembra budú obyvatelia 23 panelákových vchodov a rodinných domov z jednej ulice kuchynský odpad triediť a osobitne odovzdávať.
viac
12.11.2022
Polopodzemné kontajnery v meste dostanú inteligentný zámok
Polopodzemné kontajnery v Nových Zámkoch budú vybavené inteligentnými zámkami. Vďaka nim budú môcť komunálny odpad do kontajnerov vhadzovať iba obyvatelia lokality, v ktorej sú umiestnené. Vyplýva to z informácií mestského úradu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %