Streda 08.02.2023
Dnes má meniny 
Zoja
°C
24.01.2023 01:30

Obecný podnik chce vyrábať betónové prefabrikáty, zamestnal by 10 ľudí


Ilustračná snímka: (tasr).


Obecný podnik v Nižnej Slanej v okrese Rožňava sa chce venovať výrobe betónových prefabrikátov, zamestnať by tak mohol približne desiatku ľudí.


Na prípravu zázemia získal v rámci výzvy zameranej na podporu najmenej rozvinutých okresov dotáciu vo výške 80 000 eur. Uviedol to starosta obce Tibor Jerga.

Ako priblížil, v obecnom podniku by sa chceli venovať výrobe betónových tvárnic či plotov. Ich výrobňu chcú zriadiť v nedokončenej hale na pozemku, ktorý samospráva zakúpila len nedávno. Financie z dotácie sú určené na rekonštrukciu priestorov a prípravu zázemia pre budúcu výrobu.

"Obecný podnik teraz zamestnáva dvoch ľudí. Chceme v ňom vytvoriť jednu pracovnú čatu, robiť by sme chceli aj murárske práce," uviedol Jerga. Ako dodal, celkovo by mohli zamestnať asi desiatku pracovníkov. Služby obecného podniku chce samospráva v budúcnosti využiť aj pri realizácii rôznych projektov priamo v obci.

S rekonštrukciou nedokončenej haly plánujú v Nižnej Slanej začať hneď, keď to počasie dovolí. V rámci ďalšej výzvy žiadajú aj o financie na nákup strojov a potrebného vybavenia. "Nejaký vibračný lis máme, aj s ním by sme už mohli pomaly začať niečo vyrábať," skonštatoval starosta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.05.2017
Históriu hrnčiarstva približujú v múzeu desiatky vzácnych predmetov
Už desať rokov zbierajú zamestnanci Obecného úradu v Sušanoch v okrese Poltár artefakty, spojené s tamojšou históriou hrnčiarstva. Úžitková aj ozdobná keramika, niekedy aj viac ako sto rokov stará, tvorí dnes podstatnú časť obecného múzea.
viac
14.06.2022
V bani v Nižnej Slanej práce finišujú, do rieky už vyteká čistejšia voda
Záchranné práce v bani v Nižnej Slanej v okrese Rožňava, ktoré majú za cieľ prispieť k zníženiu vytekania silne mineralizovaných vôd do rieky Slaná, pomaly finišujú.
viac
24.06.2022
Práce v bani v Nižnej Slanej skončili, časť znečistenej vody stále vyteká
Hlavná banská záchranná stanica (HBZS) minulý týždeň ukončila práce v bani v Nižnej Slanej v okrese Rožňava. Koncentráciu rozpustených látok vo vytekajúcej vode do rieky Slaná sa podarilo znížiť o približne 80 percent.
viac
20.07.2022
Obce Kľačianskej doliny založili sociálny podnik, aktuálne v ňom pracuje 11 ľudí
Nový spoločný sociálny podnik založili s pomocou Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) obce Kľačianskej doliny - Horné Hámre, Hrabičov, Župkov a Kľak v okrese Žarnovica. Zameraný je na komunálne služby ako údržba a čistenie ciest, údržba verejných priestranstiev a zelene a obecného majetku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %